Зал органної та камерної музbки Чернівецької обласної філармонії імені Д.Гнатюка
9 серпня, 18:30
Квитки - 150 - 250 грн
До Дня Незалежності України – "INVICTUS.НЕСКОРЕНІ".
Фестиваль органної та камерної музики - з 29 липня по 24 серпня у Чернівцях.
"Одвічна музика – всесильна, життєдайна - утверджує незламність і віру і любов"… Всеперемагаючою мовою музики, що торкається людської душі переможним світлом любові - звертатимуться до слухачів учасники VI фестивалю, ще і ще раз стверджуючи, що "волю й силу - не здолати, допоки музика звучить…". Упродовж десяти фестивальних днів презентуватимуть своє мистецтво знані і відомі у світі, улюблені музиканти-віртуози зі Львова, Одеси, Харкова, Чернівців, Німеччини, Франції. Разом – ми сила!
Життєдайною силою музики огортатимуть Вас фестивальні мелодії, утверджуючи торжество духу нашого нескореного, торжество життя.
Він завжди з любов"ю, щемом і гордістю розповідає про свій героїчний Харків, про його мужніх, незламних людей, про свою рідну філармонію, будівля якої зазнала значних пошкоджень, про органний зал, у якому були вибиті вікна, про те, як поміж обстрілами - відвідував свій орган, підтримував і спілкувався з ним... СТАНІСЛАВ КАЛІНІН. Органіст, клавесіоніст, аранжувальник, піаніст, концертмейстер... Він багато гастролює містами України, демонструючи силу мистецтва, силу духу нескореного. "Відіграю концерти, і - знову повертаюсь до Харкова, Це моє рідне місто, мій дім. Я маю навідуватись до мого органа, підтримувати його, вести із ним розмову"- говорить Станіслав Калінін, який за роки роботи в Харківській філармонії зіграв біля півтори тисячі концертів, який з успіхом гастролював у Німеччині, Польщі, Молдові, Китаї, США... Музична палітра його концертних програм - різнобарвна і різнопланова, вона охоплює різні епохи і стилі. Популярними і улюбленими для слухачів стали програми: "Креатив високого бароко", "Світ хоралу", "Гармонія всесвіту", "Органні вітражі", "Шедеври чотирьох століть"... Важливе місце у його сьогоднішньому репертуарі - займає знаменита СЮЇТА Юліуса Ройбке - найвеличніший і найдраматичніший твір органної музики XIX століття, де людина звертається до Бога з проханням жорстокої помсти для ворогів. Це музика відчаю і спротиву, співзвучна сьогоднішнім подіям. І потужно, переконливо, впевнено, утверджуючи торжество Перемоги, звучить музика з творів Франка, В"єрна, Відора - музика боротьби і Перемоги - "ГЕРОЇЧНИЙ ОРГАН".
Програма:
Йоганн Себастьян Бах (1685 – 1750)
-Токата і фуга Мі мажор /До мажор, BWV 566a
-Хоральна прелюдія Schmücke dich, o liebe Seele / Прикрась себе, о люба Душе,
BWV 654
-Прелюдія і фуга До мажор BWV 547
-Фуга до мінор на тему Джованні Легренці, BWV 574
-Хоральна прелюдія O Mensch, bewein' dein' Sünde groß / О людино, плач над
своїм тяжким гріхом, BWV 622
-Фантазія і фуга соль мінор, BWV 542
Микола Колесса (1903 – 2006)
-Пасакалія до мінор