RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Податок з операцій на ринку нерухомості відкладено на рік, а з успадкованого майна близькі родичі податок не сплачуватимуть. Такі зміни внесла до законодавства України Верховна Рада наприкінці грудня 2005 року. Набудуть вони чинності після підписання змін до законодавства Президентом України.
Житло площею менше ста квадратних метрів
не оподатковується
За новими правилами під час купівлі-продажу квартири, дому чи інших об’єктів площею 100 і менше квадратних метрів сплачувати податок не потрібно. А за площу понад сто квадратних метрів потрібно сплатити один відсоток від вартості майна. Наприклад, якщо людина продала будинок площею 138 квадратних метрів, вона платитиме податок лише з 38 квадратних метрів. Так само оподатковуватимуться
об’єкти, які ще будуються. Однак йдеться лише про тих людей, які продають об’єкти не частіше одного разу на рік. В іншому разі з операцій стягуватимуть податок диференційовано – від одного до тринадцяти відсотків від вартості майна, залежно від його виду.
Ще рік тому набули чинності деякі статті закону "Про податок з доходів фізичних осіб", згідно з якими процентна ставка податку з об’єктів, куплених до 2004 року, що продавалися після 1 січня 2005 року, становила один відсоток від вартості житла. Під час продажу нерухомості, яку придбали у 2004 році і пізніше, власнику довелось би платити вже 13 % з прибутку. Якщо площа сягала понад сто квадратних метрів, продавець платив би один відсоток за сто квадратів і 5% – за решту.
З успадкованого майна близькі родичі не платитимуть податків
Внесено зміни й до оподаткування майна, яке успадковують чи дарують. Відмінено сплату податку за майно, яке успадкували родичі першої черги спорідненості – діти, подружжя чи батьки. Таке правило також поширюється й на інвалідів першої групи або дітей-сиріт. Нульова ставка також застосовується й під час дарування об’єкта нерухомості одного з подружжів другому, батьків – дітям або навпаки.
Минулого року податок з нерухомості, успадкованої родичами першого ступеня спорідненості, дружина (чоловік), діти чи батьки мали би сплачувати нуль, п’ять чи тринадцять відсотків від вартості спадку, залежно від його виду. Для інших родичів ставка становила 13% (з 1 січня 2007 – 15%), а при отриманні спадку від нерезидента (осіб, які не мають громадянства України) – усі 26% (з 1 січня 2007 – 30%).
Усі ці нововведення призвели на початку минулого року до затишшя на ринку нерухомості – тоді квартири не продавали і не купували. Ситуація поступово нормалізувалася після 30 березня, коли Верховна Рада наклала мораторій на податок з операцій до кінця 2005 року. Деякі ріелтери минулорічне зростання ціни на нерухомість пояснюють тим, що люди поспішали продавати і купувати нерухомість до зняття мораторію.
Як вплинуть на ринок нерухомості ці зміни, ми запитали у фахівців.
Владислав ШУБРАВСЬКИЙ, директор агентства нерухомості "Альянс":
– Верховна Рада справді зменшила оподаткування ринку нерухомості, ухваливши ці зміни. Однак, вважаю, що якби 13- відсотковий податок з операцій на ринку нерухомості набув чинності, за нинішніх обставин це суттєво не вплинуло б на ціни. Переконаний, нині є більш важливі чинники, які можуть негативно вплинути на вартість нерухомого майна. Це – плачевна ситуація з російським газом і загальна економічна ситуація в Україні.
Віталій АРІФОВ, директор агентства нерухомості "Замок":
– Такі зміни у законодавстві справді будуть послабленням податкового тиску на ринок нерухомості. Однак поки що ринок живе за попередніми законами – зміни, ухвалені Верховною Радою у грудні 2005 року, ще не підписав Президент. 1 січня 2006 року мораторій закінчився, і податок у 13% з операцій на нерухомість, придбану, починаючи з 2004 року, – чинний. До того ж, наразі невідомо, з якого часу нові зміни набудуть чинності: з 1 січня, з моменту підписання та опублікування, чи через десять днів після підписання. Цілком ймовірно також, що Президент може накласти вето на ці зміни. Якщо це станеться і 13 % залишаться чинними, ринок нерухомості знову заморозиться щонайменше до парламентських виборів. 
Редактор: admin
5-01-2006, 16:59
Коментарів 0 Переглядів 2 282

Теги -

Інформація

Відвідувачі, які знаходяться у групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Тут розмістили світлини 11-тьох захисників, які народилися у Рогізній


Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
Про мову, диктант і українців. Блог Юлії Пацаранюк
27 жовтня відзначають День української писемності та мови
ВІДЕО Переглянути все відео

Тут розмістили світлини 11-тьох захисників, які народилися у Рогізній

Запрошуємо всіх разом підтримати та визначити кращі бренди Чернівців!

Голосування за номінантів триває з 1 жовтня до 15 листопада!

Разом із автосалоном American Wheels, де в наявності понад 320 автівок на будь-який бюджет та смак, ми вибрали десять найпопулярніших у 2024 році автівок, які гарантовано прослугують Вам довго і будуть приносити задоволення кожен день.

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

У Чернівцях одним із популярних провайдерів є "Оптиком плюс", який забезпечує стабільний, швидкісний і безлімітний інтернет до 300 Мбіт/с. Компанія використовує сучасні технології та давно впровадила підключення через оптоволоконний кабель, що гарантує надійність і якість.