Охочих заговорити з ним було багато, але мім був незворушний. Одразу й нам не вдалося поспілкуватися з ним. Довелося кинути до капелюха людини-пам’ятника дві гривні, а у них загорнути записку з номером власного телефону та побажанням зустрітися. Наступного дня мім зателефонував та погодився розповісти про себе.
"Для людей
я не лише цікавість,
але й певний страх"
– Зважаючи на акцент, твоя Батьківщина не Україна...
– Так, мене звуть Станимир, я з Болгарії, з відомого курорту Золоті Піски. Там народився та живу й досі. Україною подорожую. А гроші на таку подорож (і не тільки) мені допомагає заробляти людина-пам’ятник. Уже побував у Севастополі, Києві, Одесі, Львові.
– А де навчився так незворушно стояти?
– Два роки тому до нашого міста приїжджала така сама людина-пам’ятник. Вона стала моїм вчителем. Ми потоваришували, чоловік подарував мені сценічний одяг.
– Що потрібно, щоби бути людиною-пам’ятником?
– Потрібно мати терпіння. Іноді буває дуже холодно, болять ноги... Проте найголовніше – любити людей та розуміти їх. Крім того, необхідно знати психологію та трішечки математику. Я – це ілюзія. Хоча до мене можна доторкнутися і відчути, що я справжній. Ось такі парадокси.
– Так само, як і кияни, львів’яни, болгари. Для людей я – не лише цікавість, але й
певний страх. Щоправда страх, котрий створений для того, щоб його одразу побороти та посміхнутися. Моє завдання – відчути, які емоції переживає людина, що підійшла до мене, та, можливо, відтворити це якимось незначним рухом чи виразом обличчя.
"У вас гарний центр міста, але життя не зовсім європейське"
– Усе, що лякає, ще й приваблює...
– Так. Однак, повірте, не кожен насмілюється до мене підійти. Дехто все ж таки не може перебороти свій страх. Але те, що людей приваблюють їхні страхи, – це стовідсотково. На цьому будується чимало бізнесу.
– Які особливості саме твоєї людини-пам’ятника?
– Я – мармуровий пам’ятник. Бувають ще золоті, срібні, дерев’яні. А так усе, як у інших. Відмінності, звичайно, є, однак вони не помітні перехожим.
– Які головні правила людей-пам’ятників?
– Правила такі, як у театрі. Головне, щоби була сцена (у мене це невеличкий стільчик), класне освітлення (світло автомобільних фар) тощо.
– Чим відрізняються українці від болгар?
– У вас дівчата, йдучи вулицями, курять, п’ють пиво. Це дуже негарно! У нас такого нема. Для цього є відповідні місця. А у характерах значної різниці між нашими народами немає.
– А що найбільше сподобалося у нашому місті?
– У вас дуже гарний центр. Щоправда життя, звичайно, не зовсім європейське... Але я дуже задоволений, що сюди приїхав.
– Наступного року знову приїдете до нас?
– Ще не знаю. Планую з’ їздити до Польщі.
– Що побажаєте читачам?
– Бути терплячими та любити.