В село провели газ, відремонтували школу
За словами А. Сухаря, найбільший дохід він мав два роки тому – понад 200 тисяч гривень, цього ж матиме лише 10-15 тисяч. У колективі працюють 30 осіб, які обробляють 830 гектарів ріллі. Минулого сезону сіяв зернові культури і сою. А ось від цукрових буряків відмовився. Каже, через те, що його обманули на чернівецькому цукровому заводі. Нині в господарстві є вісім одиниць техніки, зокрема комбайн "Джон Дір", вантажний автомобіль, сівалка. Завдяки "Славі" в Каплівці проведено газ, відремонтовано будинок культури і школу. Донедавна в селі не було й дитсадка, але Анатолій Іванович переобладнав під нього колишню лазню. Нині до дитсадка ходить 40 дітей.
– Попереднє господарство мало півтора мільйона гривень
боргів, які ми погасили,– продовжує Анатолій Сухар. – Планую відродити й тваринництво: вже маємо 195 свиней, а буде півтисячі. На ферму, яка була напівзруйнованою, завеземо з Волині м’ясну породу корів, бо на молочну у нас ще немає ні сил, ні можливостей.
"Запропоную оголосити сільське господарство катастрофічною зоною"
Ми побували й на полі, де механізатори під керівництвом агронома Ольги Трикулич сіяли озимину. В господарстві вже посіяно 180 гектарів ріпаку і 130 зернових. Господарство обробляє й 400 гектарів земель, які пустували. Землю тут не орють традиційно, а дискують, прикриваючи так насіння. Така технологія. Хоча через два-три роки орати все ж доведеться, хоча нині оранка й коштує п’ять-сім гривень за сотку.
– Знаю, що, крім нас, сіють ще в Рукшині, Данківцях і Санківцях, – зауважує підприємець. – В інших селах ледь зводять кінці з кінцями. Як депутат райради маю намір виступити на найближчій сесії, розповісти про усі біди, які є нині в хотинському селі, й запропоную оголосити сільське господарство в районі катастрофічною зоною. Приміром, сусіднє село Крутеньки: тут пустує 800 гектарів землі, господаря нема. Тамтешній сільський голова просить нас взяти їх. Напевно, так і зробимо, хоча й самі ледь виживаємо. Зате влада каже, що вже багато засіяно і зорано.
Як нам повідомили в Головному управлінні сільського господарства і продовольства ОДА, в області вже засіяно під майбутній урожай 22 тис. га. Це майже половина площ від потреби. Засіяно й 6000 га ріпаку на зерно. Виорано ж на зяб – 58 тис. га (40% від потреби).