З 1 липня продавати корів без номерів заборонено

---
1 674
0
В області завершують ідентифікацію та реєстрацію великої рогатої худоби. Підставою для цього є наказ Мінагрополітики від 17 вересня 2003 року "Про запровадження ідентифікації і реєстрації великої рогатої худоби" та наказ від 29 червня 2005 року. Про те, що означає реєстрація великої рогатої худоби і для чого вона здійснюється, розповідає керівник обласної філії державного підприємства "Агентство з ідентифікації та реєстрації тварин" Юрій Вільчак.
– Юрію Матвійовичу, для чого здійснюють реєстрацію худоби?
– Для власників-юридичних осіб – з 1 липня переміщення великої рогатої худоби з господарства в господарство, а також реалізація молока та забій тварин на м’ясо здійснюються відтепер лише за умови, що тварина ідентифікована двома вушними бірками встановленого зразка і має паспорт та ветеринарну картку до нього. Це саме стосується і власників-фізичних осіб. Щодо реалізації молока тварин, власниками яких є фізичні особи, то така вимога діятиме з 1 жовтня. Запроваджується це для того, щоби мати належний облік живності, й, у разі необхідності, впливати на епізоотичний стан у тваринництві. Крім цього, Україна йде до Європи, на ринку якої кожен покупець знає, яке м’ясо він купує, де воно вирощувалося й розроблялося.
– Хто нумерує худобу і яку роботу вже здійснено?
– Організацією реєстрації займаємося ми, а також голови сільрад, які пропонують для виконання цієї процедури відповідних людей. За кожну ідентифіковану тварину агент отримує 3,07 грн. Це небагато, якщо врахувати, що чимало власників худоби зволікають із здійсненням біркування, безпідставно вважаючи, що це робиться для того, щоби потім сплачувати великі податки. Тому не можу сказати, що ця акція відбувається швидкими темпами.
У семи районах області працюють наші представники. Безпосередньо в населених пунктах перебуває 145 агентів. Наразі проідентифіковано 54,9 тис. голів великої рогатої худоби, з яких 33,7% – в особистих підсобних господарствах. Найкраще організовано роботу у Кельменецькому, Сторожинецькому, Хотинському та Глибоцькому районах. На Вижниччині ж, наприклад, цією справою не охоплено 19 сільрад, у Новоселицькому та Путильському районах , відповідно, чотирнадцять і шість та дев’ять – на Кіцманщині.
Тому хочу звернутися до всіх власників худоби: чим швидше ви пробіркуєте тварин, тим краще. Відповідні документи виготовляються лічені дні.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують