Політичних ворогів позбуваються з допомогою отрути й радіації

---
1 809
0
Провідні британські токсикологи підтвердили, що колишнього офіцера Федеральної служби безпеки Росії Олександра Литвиненка, котрий втік до Великобританії 2000 року і помер 24 листопада цього року в одній з лондонських клінік, було отруєно. Він здійснював власне розслідування убивства журналістки Ганни Політковської. Речовиною, якою отруїли противника режиму В. Путіна, ймовірно, був радіоактивний полоній-210. Сліди цієї речовини виявили не лише в аналізах загиблого, але і в нього вдома, а також у готелі і в барі, де колишній співробітник ФСБ зустрічався зі своїми інформаторами. У зв’язку з цим провідні інформагентства світу згадують про випадки отруєнь політичних противників різних режимів за участю спецслужб. Ось декілька найвідоміших випадків.


n 1978 року болгарському публіцисту-антикомуністу Георгієві Маркову, що проживав в еміграції, було введено через парасольку смертельну дозу рицину, коли він очікував на автобус на зупинці.


n Російського банкіра Івана Ківеліді було отруєно нервово-паралітичною отрутою через телефонну трубку у власному кабінеті.


n Польовий командир саудівець
Хаттаб, що воював у Чечні, отримав оброблений отрутою лист.


n Родина і друзі депутата Держдуми Росії Юрія Щекочихіна впевнені, що причиною його смерті став діоксин. Ю. Щекочихін розслідував, чи не причетні російські спецслужби до вибухів житлових будинків у Москві 1999 року.


n 2004 року було отруєно російську журналістку Ганну Політковську (убиту восени цього року), яка намагалася дістатися Беслана, де терористи утримували в заручниках школярів. Її отруїли чаєм у літаку.


В усіх цих випадках тих, хто отруював, не було знайдено і покарано. Але є й винятки – 1994 року суд у Німеччині виніс вирок Петеру Хааку за отруєння талієм німецького громадянина Вольфганга Вельша, який боровся з комуністичним режимом Німецької Демократичної Республіки. Отруїли його 1981 року, але чоловік вижив.
Вижити після отруєння вдалося й болгарському борцеві з комунізмом Володимирові Костову, який жив в еміграції у Парижі, якому рицин ввели уколом у ногу.
Ще одна жертва отруєння – радянський громадянин, подвійний агент ЦРУ Борис Коржак – 1980 року в магазині у передмісті Вашингтона нібито відчув укус комара. У нього підвищилася температура, через декілька днів почалися внутрішня кровотеча й аритмія. Лікар витяг з місця "укусу" капсулу. Вона мала два невеликі отвори, закриті воском. У тілі віск тане, і отрута потрапляє в організм. (Підготував О. Мостіпака)

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують