У США завершився судовий процес, що тривав сім років: 1999 року було розпочато кампанію проти найбільших виробників тютюнових товарів – "Philip Morris", "British American Tobacco", "Liggett & Lorillard Tobacco", повідомляє Бі-Бі-Сі.
Рішення, ухвалене федеральним суддею Гледіс Кесслер 17 серпня, не задовольнило сповна ні позивачів, ні відповідачів.
Федеральний суд не вважав за потрібне накласти на виробників тютюну штрафи – їхні матеріальні витрати буде зведено до оплати судових витрат на суму майже 135 млн доларів. Порівняно з 280 млрд доларів компенсацій, яких вимагало Міністерство юстиції США, ця сума виглядає просто смішною. Виробникам тютюну не доведеться також фінансувати багатомільярдні кампанії боротьби з курінням, чого також домагалася влада.
Суддя Гледіс Кесслер дійшла висновку, що вину тютюнових компаній може компенсувати інше покарання. У постанові суду йдеться, що з 1 січня 2007 року вирішено заборонити у США розміщення на пачках цигарок поміток "lights", "ultra lights", "низький вміст смоли" та інших надписів, які можуть переконати споживачів, що цигарки цієї марки містять у собі менший, ніж звичайно, ризик для здоров’я.
Окрім заборони на використання визначень "легких" цигарок, суд вимагає від компаній розміщення на упаковці "коректуючих повідомлень", що застерігають споживачів про небезпеку куріння.
Компанії також будуть змушені повідомляти своїм споживачам про ті засоби, які вони застосовували для обману покупців на своїх корпоративних інтернет-сайтах і у недільних випусках багатьох загальнонаціональних друкованих видань. Також упродовж року компанії повинні раз на тиждень транслювати рекламні ролики, у яких йтиметься про шкідливість куріння, тривалістю не менше 15 секунд, на одному з трьох загальнонаціональних телеканалів.
Статистика
Газета "Daily Telegraph", опублікувала результати дослідження, що доводить шкоду куріння. Воно засвідчило, що в тих, хто викурював менше 10 цигарок на добу, підвищений ризик серцевих нападів зникає вже через 3-5 років після відмови від куріння.
Заядлі курці, які викурювали по 20 і більше цигарок на добу, навіть через 20 років після відмови від куріння ризикують отримати серцевий напад на 22% частіше порівняно з некурцями. У дослідженні брали участь 27 тисяч осіб.
Ризик серцевого нападу безпосередньо пов’язаний з кількістю викурених цигарок і зростає, порівняно з некурцями, на 63% у людей, що викурюють 1-9 цигарок на добу, на 159% – у тих, хто викурює 10-19 цигарок на добу, на 359% – у тих, хто викурює 20 і більше цигарок, і на 816% – у тих, хто викурює 40 і більше цигарок.