На городах провалилася земля

---
2 556
0
– У мене на городі яма й досі зяє чорним оком, – розповідає "МБ" пенсіонерка Марія Скорейко. – Певно, Бог вберіг мене від нещастя: скільки разів поралася біля грядок й запросто могла провалитися у яму. Ще напередодні тієї оранки сапала город. Якби впала в те провалля, то не знати, чи й живою залишилася б. Після того, як це сталося, сюди приїжджали якісь люди з району, міряли глибину, але дозволу на засипання ями ще не дали, мабуть, ще щось досліджуватимуть. Принаймні я так зрозуміла. У Борівцях городи провалилися у двох місцях.
За словами Марії Скорейко, приблизно місяць тому вона попросила односельчанина Василя Купіну виорати їй город. Той колісним трактором пройшовся декілька разів і відчув якийсь незрозумілий поштовх.
– Через це злощасне місце я проїхав два рази, а на третій трактор раптом став дибки – колесо застрягло у землі, яка почала провалюватися на очах, – згадує Василь Купіна.– Я перелякався, відразу згадав про своїх чотирьох синів, особливо про двох близнюків, які народилися нещодавно.
А врятували мене плуги, які зачепилися за твердий грунт. Трактор загруз так, що Степан Гунчак, який приїхав мені на виручку, зумів витягнути його своїм трактором лише з третьої спроби. До речі, у нашому селі це вже не перший випадок, коли провалюється земля. Приміром, приблизно три роки тому таке сталося на одній з тутешніх доріг, люди яму самі засипали.
Що ж стало причиною таких серйозних провалів землі, наразі в селі ніхто не знає. Дехто вважає, що внизу протікає підземна річка, яка буцімто й розмиває грунти. Найгірше ж те, що нині борівчани бояться обробляти городи.
– До села приїжджали спеціалісти з відділу надзвичайних ситуацій райдержадміністрації, ще якісь науковці, казали, що ще будуть досліджувати, через що сталися провали, – розповідає сільський голова Борівців Олександр Савчук. – Існує припущення, що причиною може бути несправність сільського водогону, тобто може десь протікати вода, яка й спричинює змивання грунту.
Перший провал землі стався 19 жовтня на городі М. Скорейко глибиною 12,5 метра, – розповів "МБ" заступник начальника Кіцманського райвідділу ГУ МНС в Чернівецькій області Юрій Олексюк. – Обстежували його науковці геодезичного інституту, один зі спелеологів зумів спуститися лише до половини ями, бо знизу йшли випари газу. Дно провалля – розміром три на чотири метри, а середина колодязя – три- три з половиною метри. Під верхом виявили розірвану пластикову водопровідну трубу – мабуть, звідси витікала вода, яка й розмивала грунт. Хоча спелеолог нібито чув на дні шум річки. Це провалля не засипатимуть. Його ще вивчатимуть фахівці з Чернівецького університету. Інша яма утворилася на городі Олени Філіпчук 15 листопада, глибиною понад дев’ять метрів. Діаметр – до метра, дно – півтора метра, причому внизу провал має вигляд тунелю.
Цю яму люди засипали. Минулого тижня понад тридцять борівчан возили землю підводами, а жінки закидали нею яму. Тривали ці громадські роботи два дні. 
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують