Без світла ледь не загинула свиноферма

---
2 811
0
Через відключення світла на підприємстві фермерів у Довжку Новоселицького району загинуло понад 30 свиней породи ландрас. Голова місцевої сільради і підприємці зверталися й до РЕМу, і до райдержадміністрації, щоби допомогли, але безуспішно.
– З райелектромережею ми уклали угоду про електропостачання з трансформатора, який був розташований біля свинарника, – розповідає підприємець Віктор Дудка.
– Електрики його полагодили, але він почав барахлити і його забрали на ремонт – було це чотири місяці тому. Тимчасово живлення пішло через сільський трансформатор, але й він невдовзі теж вийшов з ладу.
– У РЕМі нам сказали, що вони не можуть відремонтувати трансформатор, щоби ми самі собі придбали інший, – продовжує Віктор Дудка. – А це понад 20 тисяч гривень. А ми не маємо вже жодної копійки. Електрики радили підключитися до мережі колишнього комбікормового заводу, який розташований за кілометр від ферми, причому ставити повнокровну лінію, а це теж не менше восьми тисяч гривень коштує. А з 18 вересня ми взагалі залишилися без світла. Голова сільради Анатолій Главицький і ми зверталися до РЕМу і до райдержадміністрації, але безуспішно. Без води свині почали гинути, бо забивають шлунки гранульованими кормами, адже тварин вирощуємо за спеціальною технологією, й без води обійтися неможливо. Вже загинуло 30 голів молодняка й троє дорослих свиней. Хоч бери ці трупи і вези під приміщення РЕМу.
– Наше село після розпаду колгоспу й так обікрали різні "благодійники", й ось нарешті знайшлися підприємливі люди, які здатні відродити сільську економіку, але їм вставляють палиці в колеса, – вважає сільський голова Довжка Анатолій Главицький.
Віктор Дудка став приватним підприємцем півтора року тому. І нині жалкує, бо вважає, що до справжньої підтримки малого підприємництва ще далеко.
– Я сім років відпрацював водієм вантажівки в Італії, спочатку були моменти, що їсти не мав за що купити, – розповідає Віктор. – Дружина моя теж там. Але хоча й заробляв по 2500 євро на місяць, все одно кортіло додому. Приїхав сюди, а тут агітують з району, що свинарство в занепаді і його потрібно розвивати. Мовляв, і підтримка буде.
Отже, виділили нам з напарником одне приміщення. Коли дружина довідалася про мій намір, не схвалила його, мовляв, біля землі ще ніхто не розбагатів. Але я не думав про багатство, хотів мати свій нормальний бізнес. Хоча мені пропонували відкрити бар, але я не хочу, щоби на мене потім односельчани нарікали, що їхні родичі пиячитимуть у моєму генделику.
За словами Віктора, він поїхав подивитися на свинокомплекс фірми "Колос", в якої пізніше купив 15 свиноматок і 100 поросят породи ландрас. До речі, нині на фермі у підприємців вже є на вирощуванні 400 свиней. Вони з компаньйоном повністю відремонтували приміщення, витративши понад 100 тисяч євро, половина – власні заощадження Дудки, решту позичили в банку і друзів.
Можливо, підприємці з Довжка й виконали би свою погрозу та відвезли загиблих свиней до РЕМу, якби не втрутився голова ОДА Володимир Куліш, який побував у селі після наших відвідин й звернення підприємців. Після цього ферму тимчасово приєднали до трансформатора комбікормового заводу, з подальшим придбанням свинарями джерела власного енергоживлення. Але хіба не можна було вирішити це у районі за якихось півгодини, а не чекати вказівки згори? Питання й у тому, хто ж відшкодує збитки підприємцям.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують