– Наш провулок розташований нижче за інші, і вся вода з них тече до нас. Тому щоразу, коли починаються дощі, ми потерпаємо від підтоплень, – розповідає мешканка Другого Ходорівського провулку Олена. – Нам виділяли 15 тисяч гривень на будівництво дороги. Але дорогу так і не зробили. Гроші виділили ближче до зими, завезли гравій, і, доки приймали рішення про будівництво дороги, настала зима. Навесні дорогу не зробили. А потоки води від дощу розмили гравій на всій вулиці. Він потрапляє на наші городи, сусідові розбив плитку, яку він самотужки поклав. Та ми, зрештою, й не просили дороги, нам потрібно збудувати лише водовідстійник вгорі провулку, щоби вода не текла вниз. Проте на наші прохання не реагують ані в ЖРЕПі, ані в департаменті житлово-комунального господарства, ані в інших інстанціях.
Щоправда, одного разу все ж прийняли та виділили допомогу на боротьбу зі стихійним лихом аж… 50 гривень. Наші будинки практично стоять на воді. Ми боїмося, що вони просто не витримають і розваляться. Де тоді нам усім жити? На жаль, ми не маємо змоги зібрати гроші і заплатити, щоби нам зробили водовідстійник. Майже весь невеличкий провулок – пенсіонери, ветерани війни, репресовані. Тому ми просто не спроможні все це зробити самотужки. А дощі далі продовжують заливати, наші подвір’я повні води. Ці брудні потоки потрапляють у мій колодязь, і я змушена споживати забруднену воду.
З початку літа вже вдруге зазнав підтоплення і Садгірський район. За попередніми підрахунками, злива 4-5 серпня завдала збитків мешканцям району на 1,5 млн грн. У Садгорі змито майже всі гравійні дороги, відновлення яких обійдеться в 3-4 мільйони гривень. Лише за один серпневий день у мікрорайоні випала місячна норма опадів. Підтоплено 66 будинків, кілька сотень присадибних ділянок, змито майже всі дороги.
Найбільш потерпілим сім’ям видано речі першої необхідності та одяг.