
Найтрагічніший місяць для буковинських дітей – серпень
Третього серпня на Дністрі на очах у матері та брата втопився 16-річний юнак.
Ввечері поблизу Репужинців Заставнівського району відпочивала жінка з двома синами з села Ставчани сусіднього Хотинського району. Поки вона з молодшим сином були на березі, 16-річний Любомир вирішив перепливти Дністер. Річку хлопчина все ж таки переплив, але коли повертався назад, десь посеред Дністра, пірнув під воду і на поверхні більше не з’являвся. Мати і брат сполохалися, коли через 2-3 хвилин він так і не з’явився. Почали кликати на допомогу людей, які були поряд, але допомогти дитині вже не змогли.
А напередодні двоє дітей загинули та одна була травмована у автопригодах. У селі Мілієво Вижницького району 46-річна жителька Івано-Франківської області, на автомобілі "Субару-Форестер", збила 5-річного хлопчика, який вибіг на дорогу. Дитина померла в лікарні. У Сторожинці 34-річний житель села Мигове Вижницького району на "Мерседесі Віто" наїхав на 10-річного велосипедиста, який загинув на місці ДТП.
Майже 45% усіх автопригод за участю дітей трапляється під час канікул
Основна причина ДТП за участю дітей – наїзд на дитину-пішохода через неочікуваний вихід на проїзну частину дороги.
За словами інспектора ВДАІ області Івана Добровольського, ДАІ постійно проводить серед дітей лекції та навчальні акції з правил поведінки на дорозі. Перед літніми канікулами у всіх школах проводять "Єдині уроки безпеки дорожнього руху", щоби нагадати дітям перед канікулами правила. Під час канікул за кожним оздоровчим табором, яких в області є 17, закріплений працівник ДАІ, який зобов’язаний один раз у тиждень проводити навчальні лекції з безпеки. Першого вересня працівників ДАІ закріплять за школами, поблизу яких є інтенсивний автомобільний рух, щоби запобігти автопригодам. Після початку навчального року співробітники ДАІ проводитимуть у школах лекції, щоби нагадати дітям правила дорожнього руху, які вони забули за літо. Передбачені навчання і для дорослих, які мають опікуватися дітьми.
Але проблемою є те, що багато батьків перебувають на заробітках за кордоном, залишаючи дітей на бабусь, дідусів, родичів, які не завжди можуть приділи належну увагу дитині. Також ріст дитячого травматизму в ДТП відбувається через малу кількість ігрових майданчиків. Діти змушені коротати канікули на вулицях міст і сіл. В ДАІ вважають, що необхідно збільшити кількість годин в школах, де б дітей навчали основам безпеки, а головне – облаштувати місця для відпочинку дітей під час канікул.
За словами т.в.о. начальника центру пропаганди ГУМНС в області Сергія Бабчука, рятувальники регулярно проводять навчальні акції серед дітей. Однак повністю запобігти травматизму та загибелі дітей не вдається. Однією з причин в ГУМНС також називають бездоглядність дітей через заробітчанство. Старші бабусі та дідусі не можуть належно доглянути дітлахів. Крім того, серед населення залишається низькою культура безпеки. Більшість з дорослих знають і правила поведінки на дорозі, і на воді тощо. Однак багато хто нехтує ними через самовпевненість чи необачність.
Сумна статистика
(з початку 2006 року)
Загинули – 22 дітей
(в т.ч з початку літа – 15):
- утоплення – 7
- пожежі – 3
- інші випадки – 10
- ДТП – 2
Травмовано – 35
(в т.ч. в ДТП – 19)
(Дані ГУМНС області та ВДАІ УМВС)
Основні правила поведінки на воді
- не стрибати у воду з човнів та інших споруджень, які для цього не призначені;
- не подавати помилкові сигнали небезпеки;
- не заходити нижче пояса дітям, які не вміють плавати;
- не запливати за обмежувальні знаки;
- не допускати грубих ігор у воді.
Правила поведінки на дорозі
- переходьте вулицю тільки на перехресті та на пішохідному переході;
- під час переходу вулиці подивіться вліво і вправо;
- якщо немає тротуару, потрібно йти по узбіччю дороги назустріч транспорту, щоб бачити машини спереду;
- обходьте тролейбус, автобус чи автомобіль тільки ззаду, а краще дочекатися, коли він від’їде і перейти вулицю на пішохідному переході.