За словами Анатолія Швеця, заступника начальника обласного управління освіти та науки, для повного завершення будівельних робіт потрібні додаткові кошти.
– На завершення будівництва двадцяти освітянських об’єктів, які управління планує здати в експлуатацію, із державного бюджету виділено 14 мільйонів 311 тисяч гривень, а з місцевого – 1 мільйон 347 тисяч. Але цього недостатньо. Потрібні суми у декілька разів більші за надані нам, – каже Анатолій Федорович. – Наприклад, кошторисна вартість школи у селі Миговому становить 10 мільйонів 370 тисяч гривень. Із державного бюджету новобудова отримала два мільйони 280 тисяч. Але щоби завершити будівництво, треба два мільйони 799 тисяч, тобто не вистачає 500 тисяч.
Проблему браку коштів на добудову школи у Миговому там намагаються частково розв’язати за рахунок власних ресурсів. Навіть голова Вижницької райдержадміністрації Василь Соломко перерахував на довгобуд дві тисячі гривень власних заощаджень. Підприємці К. Шевчук і
Г. Хромей дали, відповідно, по тисячі й три тисячі гривень. Очікується, що певні кошти надійдуть також від Берегометського державного лісомисливського господарства, підприємства "Добробут", держспецлісгоспу агропромислового комплексу. Понад 200 тисяч гривень пообіцяв перерахувати "Надвірнанафтогаз", який розробляє родовище нафти у Лопушній на Вижниччині.
– Якщо заплановані проекти достатньо фінансуватимуться, термін завершення будівельних робіт може тривати від одного до трьох років, – каже Анатолій Швець. – Термінової добудови потребує школа у селі Рукшин Хотинського району. Її почали будувати ще 1989 року, а щоби завершити роботи, потрібно 17 мільйонів гривень. Натомість з держбюджету виділено усього 500 тисяч, а з місцевого – взагалі нуль.
Окрім нових шкіл, добудови потребують і ті, що вже було здано в експлуатацію раніше. У селі Банилові Вижницького району до школи потрібно добудувати спортивний зал, а в селищі Красноїльську Сторожинецького району до гімназії – їдальню і спортзал.