Найбільш популярні спеціальності – "Туризм", "Фінанси"
Найбільшою популярністю користуються спеціальності "Туризм", "Менеджмент організацій", "Англійсько- та німецько-український переклад", "Облік і аудит", "Фінанси", "Економіка підприємства", "Дошкільне виховання", "Музична педагогіка", "Комп’ютерні системи та мережі". Конкурс на ці спеціальності до трьох осіб на місце державного замовлення. Найменше охочих навчатися на спеціальностях "Фізика" та "Релігієзнавство". Тут заяв менше, ніж кількість місць державного замовлення.
Цього року Міністерство освіти та науки зменшило кількість місць державного замовлення для ЧНУ до 1394 (1406 місць – в минулому році).
Іспити на освітньо-кваліфікаційний рівень "бакалавр" проходили у вигляді тестів: з 15 запитань можна було отримати 60 балів з профілюючого предмета, а на іспиті з української мови (переказ з творчим завданням) – 30 балів.
– Переваги при однаковій кількості балів на іспитах мали інваліди І та ІІ груп, діти захисників вітчизни, чорнобильці, ті, хто проходив службу в армії, особи, які мають стаж роботи за профілем не менше одного року, випускники ВНЗ І і ІІ рівнів акредитації за спорідненим напрямком підготовки, – розповідає Роман Петришин, перший проректор ЧНУ. – Медалісти з десяти категорій тих, хто має переваги під час вступу, займають аж восьму позицію.
У Буковинській державній фінансовій академії прийом документів продовжили до 26 липня через недобір заяв на денну форму навчання на спеціальність "Фінанси підприємств" і спеціальність "Банківська справа" на контрактній основі, на спеціальність "Банківська справа" за державним замовленням на базі освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр, на спеціальність "Банківська справа" та "Облік і аудит" на конрактній основі на освітньо-кваліфікаційний рівень магістр, а також на заочну форму навчання на спеціалізацію "Державні фінанси" за державним замовленням і на базі молодшого спеціаліста на спеціальність "Фінанси підприємств" на контрактній основі.
– Новинкою є те, що академія з цього року розпочала підготовку магістрів, – розповідає Оксана Меленко, відповідальний секретар приймальної комісії БДФА. – У магістратурі на фінансово-економічному факультеті зарезервовано 20 місць держзамовлення, а на обліково-кредитному факультеті магістрів навчатимуть на контрактній основі.
Станом на 15 липня, до академії подано 987 заяв. Спеціальності "Державні фінанси" та "Банківська справа" користуються найбільшою популярністю серед абітурієнтів.
Для факультету підготовки молодшого спеціаліста (підготовка на базі 9-ти класів) Міністерством освіти та науки виділено 75 місць держзамовлення. Спеціальності "Державні фінанси", "Митна справа", "Облік і аудит", "Банківська справа", "Економіка підприємства", "Оподаткування" (підготовка на базі 11-ти класів) отримали по 25 місць держзамовлення кожна.
В інших вузах вступні випробування ще тривають.