П’яних водіїв на дорогах дедалі більше

---
2 848
0
– Щодня нам доводиться здійснювати медогляд щонайменше 20 п’яних водіїв. Переважно відбувається це у вихідні, ввечері та вночі, – розповів нашому кореспондентові головний нарколог області Віктор Самсонюк. – 2000 року лише у Чернівцях у наркологічному диспансері було здійснено понад 3000 медоглядів на стан сп’яніння, а вже 2005-го їх було понад 6000. В області ця цифра значно вища, 2005 року таких медоглядів було шість тисяч, через п’ять років – вже 11 тисяч.
І хоч не всі з доставлених водіїв були п’яними, але все ж за кермо у нетверезому стані сідає дедалі більше людей. У нас на обстеження витрачаються час та кошти, адже така процедура установі вартує 67 гривень, а за медогляд ні працівники ДАІ, ні водії не платять. У наркодиспансері змушені виділяти на це гроші, які призначені на медикаменти та зарплати. Тож обласна наркологічна служба просто не в змозі обслуговувати потреби правоохоронних органів. Проблема також у тому, що протягом року часто привозять одних і тих самих людей. Незрозуміло, яка ж відповідальність за водіння у нетверезому стані?
Медики вважають, що причиною збільшення п’яних водіїв за кермом є той факт, що більшість водіїв не проходять належного медогляду.
– За законом, перевізники повинні укладати угоди з медичними установами області про медогляд водіїв. Ми перевірили 23 медичні заклади і виявили, що жодне транспортне підприємство області цього не зробило, тобто, у якому стані водій потрапляє за кермо, невідомо, – повідомив "МБ" регіональний представник Українського медичного центру безпеки дорожнього руху Валентин Філіпчук. – Тому за результами цих перевірок ми будемо писати звернення до губернатора та обласної прокуратури, щоби транспортні підприємства дотримувалися закону про дорожній рух. Адже водії, особливо таксі та маршруток, повинні обов’язково проходити медогляд двічі на день: перед виїздом у рейс і після повернення зі зміни. Тим часом, хто і як оглядає таксистів деяких служб, нам невідомо. В обласному ДАІ підтвердили, що кількість п’яних водіїв, порівняно з минулим роком, зросла.
– Якщо за 10 місяців минулого року за керування у стані алкогольного сп’яніння працівники ДАІ склали понад 4000 протоколів, то за відповідний період нинішнього року їх є вже понад 5000, – розповідає інспектор ВДАІ УМВС у Чернівецькій області Олена Кіскіна.


Довідка
Якщо водія затримали вперше у нетверезому вигляді, суд може призначити штраф від 255 до 340 гривень або позбавити права керування автотерміналом від одного до двох років. За друге порушення – штраф від 340 до 680 гривень або позбавлення керування усіма транспортними засобами від двох до трьох років. Якщо раніше у п’яного водія можна було забрати водійське посвідчення одразу, тепер лише складають протокол і направляють до суду, а там зазвичай водії відбуваються штрафами. Такі засоби впливу на нетверезих водіїв слабкі, тому вони й не бояться нетверезими сідати за кермо.


Статистика
- За десять місяців нинішнього року у Чернівецькій області з вини п’яних водіїв сталися 74 автопригоди, з них під час одного зіткнення потерпіла людина. Минулого року було зареєстровано чотири автопригоди, коли з вини п’яних водіїв до лікарні потрапили люди. В обласному ДАІ запевнили, що, за їхньою статистикою, за два роки не сталося жодної аварії, коли через п’яних водіїв загинули люди.
- За інформацією територіального управління державної судової адміністрації у Чернівецькій області, за шість місяців цього року було накладено адмінстягнення за керування у нетверезому стані на 2097 водіїв. З них 1504 особи оштрафували, а 449 – позбавили спеціального права керування.
Минулого року адмінстягнення за подібне порушення було накладено на 3 526 водіїв, оштрафували 2 717 осіб, позбавили водійських посвідчень – 809 осіб.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують