У селах та райцентрах не вистачає медиків

---
2 567
0
У Сокирянській центральній лікарні вже понад п’ять років не було молодих медиків-фахівців. Тут конче потребують лікаря-лаборанта, фтизіатра та педіатра. Для цих молодих спеціалістів навіть пропонують квартири, які наразі ремонтують. Інспектор з кадрів Сокирянської лікарні Раїса Казак запевняє, що умови праці не гірші, ніж у міських лікарнях. Незабаром запрацює новий п’ятиповерховий стаціонар, тож перспектива для роботи є. Але, незважаючи на це, молодих медиків поки що так і не привабило місце роботи у районній лікарні та зарплата 525 гривень.
– До нас справді з медуніверситету направляють випускників, вони проходять інтернатуру у міських лікарняних закладах за наші кошти, а після її закінчення до нас так і не потрапляють, залишаються у місті, – скаржиться Раїса Пилипівна. – А нам зараз гостро не вистачає педіатра, фтизіатра, лікаря-лаборанта. Але чи з’являться вони цього року – невідомо.
Найбільше лікарів "запросив" Сокирянський район
У сільській місцевості справді не вистачає лікарів, підтверджують в обласному управлінні охорони здоров’я. Найбільш "дефіцитними" є радіологи, епідеміологи, паталогоанатоми, фтизіатри, рентгенологи, педіатри. Натомість забагато хірургів та акушерів-гінекологів, як у Чернівцях, так і у районах. Щоби розв’язати проблему нестачі кадрів, вже протягом двох років студентів-медиків, які навчалися за державний кошт, інтенсивно направляють до сільських лікарень. Але потреба у фахівцях чомусь не зменшується, особливо у віддалених районах. А місто лікарями перенасичене, і деякі молоді лікарі працюють на 0,25-0,5 ставки.
Цього року найбільше лікарів "запросили" Сокирянський та Кельменецький райони. А ось з районів, які розташовані поблизу міста – Новоселицького, Кіцманського, заявок не було.
Щороку
в медуніверситеті –
400 випускників
Медичний університет щороку закінчує приблизно 400 лікарів. З них 300 навчаються за контрактом і місце роботи вибирають самі, а 100 студентів є "державниками", тому після навчання повинні відпрацювати для держави три роки, переважно у сільській місцевості.
– Їхати у сільські амбулаторії майже ніхто не хоче, – повідомив "МБ" декан факультету №1 лікувальної справи та стоматології медуніверситету Віктор Польовий. – Воно й не дивно, адже лише у кількох місцях молодому спеціалістові пропонують квартиру, а за законом – це обов’язкова умова. Деякі сільські амбулаторії практично не забезпечені обладнанням. Але все ж щороку студентів направляють у різні райони нашої та сусідніх областей. Наприклад, минулого року зі 120 випускників 95 були направлені у село. Щоправда, зараз вони ще проходять інтернатуру. Цього року за планом працевлаштування у райони області буде направлено 40 фахівців з лікувальної справи.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують