Цукор буде, але для збору буряку бракує робочих рук

---
2 121
0
– Це приблизно стільки ж, як і минулого року. Вже викопано сировину на 5000 гектарів. Середня урожайність – 265 центнерів (торік 241 центнер). Переробляє буряки в області єдине підприємство – цукровий комбінат "Хрещатик" у Кострижівці Заставнівського району. Ним вже заготовлено 90 тисяч тонн сировини. Вартість тонни буряку – 230 гривень. Підприємство має сім бурякопунктів майже в усіх районах. Щоправда, кожен товаровиробник шукає для себе вигідний ринок збуту. Приміром, з Хотинщини дехто везе буряки на Тернопільщину, сокирянці частково возять урожай на Вінниччину. Щоправда, за межі області вивозиться менше цукросировини, ніж ввозиться – бо до нас теж везуть буряки – з Івано-Франківщини.
– Робота на буряковому полі вимагає чималої частки ручної праці, – продовжує Василь Драб, – а робочих рук зараз не вистачає, бо більшість працездатного сільського населення виїхало на заробітки. Тому потрібно застосовувати технології, які не потребують ручної праці. Першими спробували зменшити роль ручної праці в агрофірмі "Оршівська" Кіцманського району. Роблять це і в Мамаївцях та Подвірному.
– У нашому селі вирощуванням цукрових буряків займаються господарі, в яких велика родина, – каже мешканець Кліводина Кіцманського району Павло С., – бо їх потрібно двічі-тричі сапати. А найманий робітник за день роботи править 50 гривень, та ще й обід треба давати. Буряки здав на комбінат "Хрещатик". Там за тонну дають 67 кілограмів цукру. Водій найманої вантажівки бере 100 гривень на пальне і мішок цукру. Чув, що на Тернопільщині за тонну буряку дають 70 кілограмів цукру і ще мішок цукру як премію за всю здану сировину. Але нам туди далеко їхати – великі транспортні витрати.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують