Але тендер, запланований на 9 жовтня, не відбувся – не знайшлося учасників, котрі би взялися доставити потрібні інструменти. Якщо до нового року не буде постачальників, гроші доведеться повернути.
– Ми не можемо використати такі кошти, – каже Микола МАГА, головний спеціаліст управління культури ОДА. – Чернігівська фабрика випускає усього сто бандур на місяць по 2500 гривень кожна. Скрипки – теж величезний дефіцит. Колись ці інструменти ми отримували з Молдови. Тепер кишинівська фабрика – це вже закордон. Ми звернулися до компанії "Ремікс", можливо, вона допоможе закупити імпортні інструменти.
Уперше за останні 15 років держава виділила такі гроші на придбання і оновлення українських музичних інструментів. Їх отримала кожна область у рамках програми розвитку позашкільної освіти. Досі фінансували переважно лише зарплату викладачів.
Останніми роками дедалі більше дітей прагнуть навчитися грати на музичних інструментах, в тому числі й народних, розповів Микола Мага. Нинішнього року в семи мистецьких школах області із 46-ти був конкурс, і діти не могли потрапити на навчання через нестачу викладачів і брак коштів. Музичні класи та їх філії діють ще у 65-ти селах Буковини.