У лужанській воді виявили перевищення нітратів

---
2 242
0
Вісім тонн непридатних пестицидів і агрохімікатів, які зберігаються у Лужанах у приміщенні колишніх райагрохімскладів, так і не спромоглися вивезти. Тим часом мешканці Лужан, які живуть неподалік від місця збереження пестицидів, дедалі частіше скаржаться на поганий смак води і погане самопочуття.
– Колись у нас була надзвичайно смачна вода, а тепер відчуваємо, що вона має зовсім не той смак, – каже Орися Тодощук, яка мешкає на вулиці Марка Черемшини, 23. – Думаю, що це через той склад, де зберігаються отрутохімікати. А у нас грунтові води дуже близько до поверхні, тому й вода у криницях може забруднитися.
– Вода не була така, як зараз, колись мала зовсім інший приємний смак. Ми взагалі ходимо тут просто, як "прибиті", постійно погане самопочуття, – скаржиться Ольга Найда, яка мешкає на вулиці Гагаріна, 23. – Знала про те, що неподалік склади агрохімікатів, але колись тут був порядок, а потім все занепало. Коли підійти ближче до того приміщення, відчувається сильний сморід.
Ми вирішили перевірити, чи справді у місцевих колодязях погіршилася якість води. На аналіз взяли воду з двох криниць у пані Орисі та пані Ольги, які проживають приблизно за 500 метрів від небезпечних складів.
Висновок хімічного аналізу, зроблений інститутом медико-екологічних проблем, невтішний: вода не відповідає нормі за визначеною концентрацією нітратів та загальною твердістю.
– У двох пробах питної води, аналіз яких зробили, майже вдвічі перевищення за загальною твердістю. Але це не впливає на погіршення самопочуття людини, – розповідає інженер ІІ категорії інституту медико-екологічних проблем Богдан Михальчук. – Значно гірше, що в одній з проб води виявили перевищення нітратів майже втричі . Вода з вулиці М. Черемшини має нітратів 133,6 мг/дм3 за норми 45. Таке суттєве перевищення може призвести до важкого отруєння, особливо у малих дітей.
За словами Богдана Вікторовича, до такого небезпечного показника перевищення нітратів могло призвести неправильне використання мінеральних добрив.
– Нітрати дуже добре розчиняються у воді і можуть потрапляти у неї через грунтові води, навіть якщо зберігаються за декілька кілометрів від криниць. Вода у криницях може очиститися, але лише у тому разі, коли нітрати більше не потраплятимуть у грунт, – каже Богдан Михальчук.
Фахівці стверджують, що вода з криниці на вулиці Гагаріна є більш-менш придатною для пиття, але без попереднього очищення її теж не варто пити. А ось вода з криниці на вулиці М. Черемшини є взагалі непридатною для вживання.
Доки чиновники вирішують, звідки взяти гроші на утилізацію непридатних пестицидів та агрохімікатів, люди вже протягом кількох років п’ють небезпечну для здоров’я воду і скаржаться на погане самопочуття.


Публікацію здійснено за підтримки датської Асоціації журналістів-розслідувачів (FUJ) та проекту підтримки журналістських розслідувань в Україні (SCOOP).

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують