
У фестивалі брали участь 28 конкурсантів із Молдови, Румунії, Азербайджану та України. Чернівчани були єдиними представниками з України.
– На фестивалі учасники з інших країн підходили до нас і казали, що наші страви найсмачніші, а композиції найоригінальніші, – каже Ніна СевастьянОВА, старший майстер Вищого комерційного училища КНТЕУ, яка супроводжувала конкурсантів у Кишиневі. – Проте усі перші місця дісталися представникам Молдови. Це й не дивно. Адже у журі сиділи троє представників Молдови і по одному від України, Азербайджану та Румунії. Переможці отримали по п’ять, три і понад тисячу лей за перше, друге та третє місця. Наші вихованці практикуються лише рік, а у фестивалі брали участь майстри із п’ятирічним стажем роботи. Проте роботи наших студентів виглядали набагато кращими за інші.
Студентка третього курсу, котра здобуває спеціальність "Кухар-офіціант", Олена Кожокару на фестивалі представила телятину, фаршировану вишнями, по-чернівецьки із соусом "Шері" та "Песто", і судака, фаршированого сьомгою. До загального фестивального столу вона приготувала по п’ять порцій м’ясної і три порції рибної страви, а до столу журі – по одній порції. А студентка зі спеціальності "Кухар-кондитер" Ірина Дороган приготувала свинну корейку, фаршировану чорносливом по-буковинськи, та суфле "Дует" із сьомги і судака. Майбутній кондитер Дмитро Фаркаш випік два шоколадно-мигдальні торти "Спокуса", приготував чотири порції вершкового десерту "Осінній етюд" та виготовив композицію із білого, жовтого і чорного шоколаду "Симфонія осені". Дипломи "За професійну майстерність" отримали Олена та Дмитро, а медаль дісталася Ірині.
– На приготування страв кухарям відвели три години. Основну сировину давали на конкурсі, проте дещо ми привезли із собою, – розповідає Ірина Дороган. – Соуси готували у Чернівцях. Наприклад, соус "Деміглас" із червоного вина та чорносливу готується 36 годин. До Кишинева ми його перевозили в холодильнику.
Дмитро Фаркаш у готельному номері до третьої ночі виливав та вирізав фігури для власної шоколадної композиції.
– Журі дозволило заздалегідь приготувати деякі елементи композиції, проте коли я почав виконувати конкурсну роботу, судді змусили мене переливати та вирізати шоколадні фігурки заново. Вони не вірили, що я зробив їх сам, – розповідає Дмитро. – П’ять годин із восьми відведених на виконання я знову виготовляв шоколадну композицію. До того ж умови були не відповідними – із шоколадом треба працювати за температури +17°С, а не +30°С.
Спонсорами поїздки наших кулінарів до Молдови виступила низка відомих чернівецьких ресторанів, барів та кондитерських фірм.