
– Колір глини залежить від її мінерального складу, – розповідає лікар-косметолог Інна ШИРЯЄВА. – Вона буває білою, блакитною, зеленою, рожевою, сірою, жовтою. Лікування глиною – один із найдавніших косметологічних прийомів. Ще у давнину люди помітили, що глина має протизапальну, знезаражувальну, очищувальну дію. Її фактично застосовували як антисептик чи навіть антибіотик. Так звану глиняну воду (розведену у воді глину) вживали внутрішньо проти харчових отруєнь, під час епідемій тощо.
Сьогодні пити воду з глиною вам навряд чи порадить терапевт, а ось косметологія охоче застосовує цей природний дар. Маски з глини вважаються найкращим засобом для масної шкіри. Але й для інших типів шкіри при різноманітних проблемах вони також ефективні.
Блакитна
Вважається найбільш корисною, бо насичена максимальною кількістю мінеральних речовин: срібло, магній, цинк, кальцій, марганець, фосфор, алюміній, мідь, кобальт, молібден. Очищує та дезінфікує шкіру, покращує процеси обміну, активізує кровообіг, лікує вугреву висипку, целюліт, розгладжує дрібні зморшки, відбілює. У народній медицині – відомий засіб проти облисіння.
Біла
Найбільш популярний у косметології природний очищувальний засіб. Містить кремнезем, цинк, магній. Зміцнює ламке та слабке волосся. Чудовий антисептик.
Зелена
Її забарвлення визначає оксид заліза. Застосовується для догляду за масною шкірою та волоссям, проти лупи.
Рожева
Це суміш білої та червоної глини. Дезінфікує та розгладжує шкіру. М’яка, тому рекомендується для догляду за чутливою шкірою.
Жовта
Найкраща для догляду за в’янучою шкірою, виводить токсини і насичує шкіру киснем.
Сіра
Має зволожувальну і тонізуючу дію. Найкраща – для зневодненої сухої шкіри.
Блакитна глина "водиться" у нас
"Минулого літа ми з друзями відпочивали на річці Сірет, – написала в листі до редакції Тетяна зі Сторожинця. – Там, перебираючи гальку біля берега, я знайшла комок дуже приємної на дотик, пластичної глини блакитно-сірого кольору. Я і раніше чула, що у наших краях добувають лікувальну синю глину. Кажуть, що нею лікують навіть рак, але найчастіше застосовують для шкіри. Розпитавши знайомих, я дізналася, що глину треба підсушити на сонці, потім розбити молотком, щоби вона перетворилася на порошок, а тоді за потреби застосовувати, розчинивши у воді. Я почала регулярно робити маски для обличчя із цієї глини і невдовзі забула про "чорні цятки", яких досі нічим не могла позбутися. Коли накладаєш глину на обличчя, і вона починає підсихати, просто видно, як вона витягує жир та бруд із пор. Це диво, що такий чудовий косметичний засіб можна знайти просто під ногами".
Як приготувати маску
Найпростіший спосіб – взяти куплену в аптеці глину (вона продається у вигляді порошку) і змішати з водою, щоб утворилася пластична маса. Однак така маска може навіть зашкодити сухій та чутливій шкірі, – застерігає Інна Ширяєва, – адже висихаючи, глина сильно підсушує шкіру. Тому при сухій та чутливій шкірі треба додавати до маски з глини трішки молока, вершків, олії чи яєчний білок.