Шахраї та злодії маскуються під комунальників

---
2 067
0
Якщо до вас постукали в двері і відрекомендувалися контролерами газової служби чи соціальними працівниками, будьте обережні. Саме під представників цих професій останнім часом маскуються шахраї та злодії. Серія таких шахрайств та крадіжок прокотилася областю восени. Їхніми жертвами переважно стали літні люди, які необачно впустили до помешкань невідомих людей. За словами начальника відділу карного розшуку УМВС в області Миколи Макаревича, такі крадіжки та шахрайства досить важко розкривати.
Контролюйте контролера
– Зі 120 шахрайств, вчинених в області, розкрито 77, – розповідає Микола Макаревич. – Серед нерозкритих – багато таких, що скоєні стосовно пенсіонерів. Зловмисники у більшості випадків ретельно готуються до злочину та приїжджають до нас з інших областей. Днями правоохоронці затримали двох мешканок Києва за скоєння у Чернівцях крадіжок у пенсіонерок.
Нещодавно 79-річна мешканка Чернівців звернулася до Шевченківського райвідділу міліції із заявою про те, що впустила додому двох невідомих жінок, які представилися працівниками газової служби. Коли старенька відволіклася, злодійки поцупили з помешкання 950 гривень. Того ж дня із такою ж заявою звернулася і 77-річна чернівчанка до працівників Садгірського райвідділу міліції. Вона пояснила, що після того, як з її квартири пішли дві невідомі жінки, що представилися працівниками тієї ж служби, вона виявила відсутність 300 гривень та золотих прикрас на 300 гривень.
А до 82-річної чернівчанки
зайшли три жінки, які представилися працівниками соціальної служби. Після їхнього візиту зникли півтори тисячі гривень.
За словами Миколи Макаревича, зазвичай одна зі злодійок відволікає увагу пенсіонерки, а інша краде гроші, коштовності, рідше – побутову техніку. Ті, котрі представляються працівниками соціальної служби, пропонують гроші як матеріальну допомогу. Причому гроші дають так, щоби з них треба було повернути велику решту, і таким чином з’ясовують, де пенсіонери тримають відкладені на "чорний день" кошти. Бувають випадки, коли у літніх людей викрадають десятки тисяч гривень.
Старих дурять
на дешевому золоті, молодих –
на ворожбитстві
Одним зі способів шахрайства, поширеним серед таких візитерів, є пропозиція купити золоті вироби. Днями підробок із золота на 300 доларів купила 76-річна жінка із села Ропча Сторожинецького району. Незнайома жінка запропонувала пенсіонерці купити 26 золотих каблучок, за які й запросила цю суму валюти. Коли ж бабуся вирішила перевірити каблучки на справжність, виявилося, що вони не з дорогоцінного металу. За підозрою у шахрайстві співробітники карного розшуку затримали 40-річну жительку села П’ядиківців Кіцманського району.
Якщо такий вид шахрайств та крадіжок застосовують переважно стосовно літніх людей, то молодь потрапляє на гачок до ворожок. Доволі часто до молодих жінок та дівчат на вулиці підходять особи, які повідомляють, що їх чи їхню сім’ю наврочено. Задурманені представниці прекрасної статі виносять з дому іноді фантастичні суми та віддають їх шахраям.
Ще одним видом шахрайства є обмін валюти біля лікарень. До перехожого поблизу лікувального закладу підбігає стривожена жінка чи чоловік, які кажуть, що дитині мають зробити термінову складну операцію, за яку треба заплатити. Але у них тільки валюта, яку треба негайно обміняти. Міняти вони готові за мінімальним курсом. Люди зі співчуття прямують додому, беруть гроші та міняють їх, отримуючи взамін "ляльку" з папірцями.
Хоча бувають і "віртуози", які примудряються "кинути" навіть мінял. Незважаючи на те, що вони щодня мають справу із грішми і мали би розумітися на подібних речах, валютники також стають жертвами шахраїв. Приміром, нещодавно правоохоронці затримали шахрая, який зумів видурити у валютника 15 тисяч доларів.


Як вберегтися від шахрайств
Осіб, які пропонують на вулиці чи у вас вдома купити золото, обміняти валюту, поворожити, зняти навроки, треба просто ігнорувати і не вступати з ними у діалог.


Стосовно тих, хто приходить до вас, представляючись працівником тієї чи іншої організації, слід запам’ятати декілька правил:
- ніколи не відчиняйте двері незнайомим особам;
- якщо візитери представляються працівниками комунальної служби чи соцпрацівниками, перевірте посвідчення, запишіть номери посвідчень та прізвище, передзвоніть диспетчеру чи в соціальну установу, щоби з’ясувати, чи працюють там такі і чи направляли їх на вашу адресу;
- якщо вже відчинили двері, не впускайте нікого до квартири. Спілкуватися слід на порозі, далі коридору підозрілих незнайомців не пропускайте;
- у жодному разі не показуйте, де зберігаєте гроші;
- якщо ви стали жертвою шахрайства чи крадіжки, негайно повідомте про це міліцію. Якнайточніше опишіть правоохоронцям прикмети злодіїв чи шахраїв

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують