RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |

Якщо хтось вважає, нібито тривожні, що переходять у панічні, дискусії про газ, а конкретніше про його ціну – винахід суто української верхівки, то це не так. На "газовий синдром" страждає й уся Європа, за винятком, звичайно, Норвегії, яка членом ЄС не є, а натомість сама видобуває газ й імпортує його своїм менш щасливим на корисні копалини євросоюзівським сусідам. Але цього не вистачає. Тому й Євросоюз дедалі пильніше спрямовує у бік Росії свій гендлярський (газ в обмін на т.зв. демцінності) погляд, який після новорічного ексцесу з газопостачанням через Україну став запобігливим.
Минулого тижня у фінському місті Лахті на неформальному саміті ЄС – Росія євробюрократи спробували вмовити В. Путіна підписати таку собі Енергетичну хартію, яка би відкрила західним інвесторам шлях на російські газові й нафтові поля. Путін гордо відмовився. Європа мовчки ковтнула. Російська верхівка розцінила це як ще один сигнал згоди зі зростаючою експансією російського енергетичного імперіалізму, одним із стратегічних об’єктів якого є Україна.
У самій же Україні ситуація вкрай сприятлива для успішного просування російської енергетичної гегемонії: в країні через невизначену ціну на газ зупинено бюджетний процес; якщо таки держбюджет буде прийнято, не факт, що на нього не чекає президентське вето, що теж додасть хаосу; досі не з’ясовано, хто в Україні головний; на календарі кінець жовтня, а це означає, що прихід холодів не зупинити жодними постановами; зовнішня політика повертається до часів кучмівської багатовекторності, коли навесні ми активно євроінтегруємося, а ближче до зими горнемося до великого слов’янського брата, чи хто він там нам.
Можновладці, як українські, так і російські, про це мовчать або заперечують, але в журналістсько-політологічних колах обох країн уже є такий собі прайс-лист, де зазначено, що Україна повинна заплатити за відносно дешевий (130 дол. за тис.м куб.) газ. Отже, це:
– негайне проведення референдуму про вступ України до НАТО, що означатиме по суті відмову від цієї вигадки назавжди;
– продовження перебування бази ЧМФ РФ у Севастополі після 2017 року на невизначений термін, читай, назавжди;
– активізація процесу реалізації ЄЕПу, що прив’яже Україну до Росії теж назавжди.
А ще є такі "дрібні" вимоги як гарантування безперешкодної п’ятирічної роботи "РосУкрЕнерго" (постачальник не лише російського, а й всього середньоазійського газу), відмова від координування енергетично-тарифної політики з Білоруссю, відмова від постачання (законного, до речі) зброї Грузії, синхронізація вступу України й Росії до СОТ (після візитів до Москви панів Януковича і Мороза це уже фактично робиться, але на людях заперечується), надання російським олігархам доступу до приватизації ще привабливих об’єктів, в тому числі, не виключено, української газотранспортної системи. Крім того, є ще "дрібніші" умови, про які вже навіть згадувати соромно: це питання мови, церкви, геополітики в межах т.зв. ближнього зарубіжжя тощо.
Наприкінці можна було би "приколотися" на тему сиру й мишоловки, та економкоректність не дозволяє: усе-таки у пастці сир не дешевий (миші не платять по 130 дол. за чверть корця), а безкоштовний, отож дотеп ефектний, але безпідставний. З іншого боку, важко уникнути іншої аналогії – з Переяславською радою, з тією лише різницею, що новим Богданом Хмельницьким буде не якийсь гетьман, вождь чи президент. Це буде – сірий, малопомітний, буденний чиновник-урядовець з компанії "ефективних менеджерів" (януковичівський аналог "любих друзів") із калькулятором у руках замість булави.
Редактор: admin
26-10-2006, 20:15
Коментарів 0 Переглядів 1 822

Теги -

Триває збір коштів на деталі до них, закликаємо всіх небайдужих долучитися

Організаторка виставки запрошує охочих на Фестиваль писанкарства, який відбудеться в суботу, 20 квітня, в Центрі культури "Вернісаж"

Ярослав Чала здобув перемогу в таких дисциплінах як присідання (з вагою 160 кг) і станова тяга (205 кг)
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Організаторка виставки запрошує охочих на Фестиваль писанкарства, який відбудеться в суботу, 20 квітня, в Центрі культури "Вернісаж"


Вирок суду – читати класику. Блог Юлії Пацаранюк
Чоловіка, який обікрав сестру, зобов'язали прочитати "Кайдашеву сім’ю" І.Нечуя-Левицького
“Красиве, спокійне, проєвропейське місто”. Блог Галини Олійник
Віталій Кім поділився враженнями від Чернівців та поміркував, на що зараз слід витрачати бюджетні кошти.
Кому дісталися гуманітарні швидкі допомоги – секрет: чому посадовці на Буковині не готові це розказати
Державні відомства приховали інформацію про отримувачів дорогих авто з Італії під приводом "обмеженого доступу"
ВІДЕО Переглянути все відео

До церкви приходьте на всю Великодню службу, щоби відчути велич свята, радить єпископ Феогност

Міжнародна програма з ефектом особистої присутності за участі європейських артистів цирку та героїчного артиста, що отримав поранення під Бахмутом.

Alterra School – це територія іншого навчання. Тут поєднуються академічні студії з проєктною діяльністю. Цінностями школи є демократичний підхід, екологічність та практичність. Тьютори школи здійснюють індивідуальний супровід кожної дитини. Допомагають школярам ставити цілі та досягати їх. Сприяють розвитку емоційного інтелекту та формуванню так званих soft skills у дітей.

У "Магістраль" ви будете навчатися з висококваліфікованими інструкторами, які підготують вас до будь-яких дорожніх ситуацій. Наші автомобілі відповідають найвищим стандартам безпеки, а навчання проводиться за сучасними методиками, що забезпечує вам не лише отримання водійського посвідчення, але й практичні навички, необхідні для безпечного водіння.