За останні чотири роки до США за грін-картою виїхали 20 тисяч українців. Україна належить до п’ятірки країн, звідки виїжджає найбільше людей.
Водночас 21-річний хлопець – випускник університету, неодружений і без роботи – практично не має шансу відкрити візу у Посольстві США. Адже згідно зі статистикою такі візитери залишаються нелегально працювати у Сполучених Штатах, стверджує віце-консул Посольства США, керівник еміграційного відділу в Україні Ерік Блек. Про це він повідомив на прес-клубі реформ.
З 1 листопада Посольство США в Україні запроваджує електронну візову анкету, яку повинен заповнити кожен, аби потрапити на співбесіду. Це дозволить економити час. Сама анкета міститься на веб-сайті Посольства і заповнювати її треба англійською мовою. Згодом, ймовірно,
з’явиться й український варіант.
П’ять тисяч доларів не гарантують виграшу грін-карти
– Багато фірм у своїй рекламі пропонують допомогу в отриманні грін-карти за певну суму. Насправді ж ця лотерея безкоштовна, і Посольство ні з ким не співпрацює, – стверджує Ерік Блек. – Деякі організації пропонують українцям заплатити 5000 доларів за грін-карту. Але це не гарантує перемоги у лотереї. Грін-карта – безкоштовна, і щороку завдяки їй до США виїжджають до 50 тисяч людей на постійне проживання.
Четвертого жовтня розпочалася реєстрація на участь у лотереї на еміграцію до США 2008 року. Закінчиться реєстрація третього грудня, о 12.00.
З посередниками посольство
не співпрацює
Чи не найбільша проблема для Посольства США – фірми, які обіцяють допомогу в отриманні візи. Люди платять чималі гроші і отримують підроблені документи.
– Посольство не має жодних посередників. Якщо виникають запитання, краще зателефонувати чи написати на електронну адресу. Ми не вимагаємо запрошення, завіреного нотаріусом, достатньо листа від родичів чи друзів із США. Фальшиві документи легко визначити, і тоді отримати візу вже неможливо, – каже Ерік Блек.
Подібна ситуація із рекламними оголошеннями про легальне працевлаштування у США. Навіть ліцензії, вказані в оголошенні, не гарантують легальної роботи.
– Для того, щоби їхати до США на роботу, – стверджує віце-консул, – в Америці повинен бути роботодавець, котрий подає до еміграційного департаменту заяву на дозвіл для працівника із-за кордону. Компанії, які пропонують оголошення, лишень збивають з пантелику українців, вимагаючи з них гроші. Ми співпрацюємо з міліцією, аби виявляти шахраїв. Але, щоби порушити справу проти такої компанії, потрібно сім заяв від потерпілих. Тільки цього року вдалося припинити діяльність двох організацій, що обдурювали людей.
Перед тим, як видати візу, у Посольстві США звертають увагу на: по-перше, мету приїзду, по-друге, на родинні зв’язки, по-третє, на економічні зв’язки. Більше шансів у тих, хто має чимало штампів у закордонному паспорті.