Тепер ідуть не лише на Бубку, а й на Гешка
– Коли ми запрошуємо журналістів на подібні церемонії, зазвичай, нас запитують: "А Бубка буде? Так? Значить ми прийдемо". А цього разу було навпаки: "Гешко буде? Значить ми прийдемо обов’язково!" – зазначила прес-аташе НОК Анастасія Малієнко. – Це дуже приємно, що у нас з’явився ще один спортсмен, який викликає такий інтерес у мас-медіа, а отже здатний і робить чимало для пропаганди спорту і олімпійських ідеалів серед наших співвітчизників.
Вручаючи кіцманському чернівчанину спеціальний приз, Сергій Бубка зізнався, що щиро радіє і пишається кожним успіхом нашого земляка та побажав, аби Іван не обмежився двома титулами спортсмена місяця цього року: "Нехай у вашій кар’єрі буде якомога більше таких трофеїв і яскравих перемог, які тішать всіх нас, а також прихильників легкої атлетики у всьому світі.
Далі слово передали герою місяця Івану Гешкові, який у червні виграв Кубок Європи в Малазі, де його визнали кращим спортсменом змагань, а також відсвяткував блискучу перемогу на етапі "Золотої ліги" у Парижі:
– Якщо першого разу я здогадувався, що мене можуть визнати кращим у березні, бо виграв чемпіонат світу в приміщенні, то тепер це для мене стало несподіванкою, адже зараз розпал сезону, наші співвітчизники відзначаються на змаганнях різного рівня. І мені дуже приємно, що саме мене визнали кращим у червні, за що велике спасибі. І дуже приємно, що нагороджував мене такий легендарний спортсмен.
– Всі ми бачили ваші виступи на цьогорічних етапах "Золотої ліги". Чому ви "не хотіли" обганяти кенійців в Осло?
– (Сміх в залі – авт.) Суперники мене трохи вивчають і намагаються "тиснути темпом". Тому в останніх стартах, де я брав участь, початок був дуже сильним. Особливо перших 400 м. На 800 м починають 50 секунд, а на 1500 м – 51. Тому я не можу сказати, що не хотів обганяти. Я старався, як міг. І в Римі теж. Але мав серію стартів поспіль, тому давалася взнаки і втома.
– Натомість в Парижі ви все зробили просто блискуче...
– Мені було дуже приємно, адже я переміг на тому стадіоні, де вперше заявив про себе – став призером Чемпіонату світу. Вийшло справді ефектно. Будучи на 4-5 позиціях, я на останній прямій додав обертів і переміг. На "Стад де Франс" зафіксовано рекордну кількість глядачів, там збираються і по 80 тисяч вболівальників. Ніде в світі легка атлетика не збирає стільки глядачів, як у столиці Франції. Дуже приємно бігати, коли стільки глядачів, і приємно, коли білі спортсмени перемагають на середніх дистанціях темношкірих бігунів, які традиційно сильні в цих дисциплінах.
Іван готується до виступу у Гетеборзі
– Ви припускали, що пропустите зимовий сезон, а виграли чемпіонат світу, потім йшлося про можливий пропуск літнього сезону...
– Я не можу сказати, що хотів пропустити сезон. Просто я проходжу його м’якше. Але ми з тренером Георгієм Миронюком здійснили заплановану роботу, лише перед зимовим сезоном був збій, пов’язаний з травмою, але, на щастя, швидко минулося. Майстерність, як кажуть, є майстерність, треба лише правильно підтримувати і потроху додавати. Цього року я більше бігав вгору, тому додалася швидкість. І так сталося, що я показав тричі поспіль результати по 3.31 з хвостиком, а це 2-3 результати в кар’єрі. А виступаю не на повну котушку, бо треба берегти сили на Олімпіаду.
– Де плануєте стартувати найближчим часом? І чи реально розміняти 3.30?
– По-перше, 7 серпня в Гетеборзі стартує Чемпіонат Європи. Потім будуть змагання в Цюріху, Брюсселі, там де я встановив рекорд України (непоганий садіон, де непогано біжиться). І хотів би стартувати в Рієті (Італія), де теж непогані результати показують, там хочу пробігти 800 м. Ну, і фінал Гран-прі. Хотілося би потрапити і на Кубок світу. Завершити сезон маю, як і торік, участю у "Буковинській милі", яку патронує готельно-туристичний комплекс "Буковина". Там, до речі, очікується і приїзд кенійців. А щодо розміну 3.30, це реально зробити. Просто треба потрапити в хороший темп, щоби почали не 51-52 секунду, а 54,5-55,5. Коли я пробіг 3.30,33, біг був у рівному темпі. Немає сенсу починати дуже швидко, і останні 200 м потім бігти 30 секунд.
– Як тепер вас сприймають на стадіонах світу?
– Оплесками (сміється). Як суперники сприймають? Намагаюся на старті притримати, за 120-150 м прикривають. Але часом я виходжу за 120 м вперед і "віддаю" (сміється – авт.).
– Чому стартуєте на двох дистанціях?
– Від 800 м багато в чому залежить і результат на 1500 м. Щоби пробігти швидко 5000 м, треба бігти десь 3.34-3.35 1500 м, щоби мати запас швидкості. Тому я стартую на 800 м.
– Тепер жартують, що Гешко обирає місцем своїх перемог лише повні стадіони...
– Коли на стадіоні багато глядачів, це для мене додатковий стимул.
"З керівниками області бачуся нерідко"
– Ви є ще й радником голови ОДА з питань спорту. Як вдається поєднувати спортивну кар’єру з цією роботою?
– У радника немає годин роботи. Просто керівники області, коли вважають за потрібне, цікавляться моєю думкою щодо того, як краще розвивати фізичну культуру і спорт у регіоні. А я залюбки ділюся своїми міркуваннями з цього приводу.
– Як часто ви зустрічаєтеся з першими особами області?
– Коли вдома, бачуся нерідко. Якщо вдало виступаю на міжнародних змаганнях, зустрічаємося, зазвичай, біля трапа літака (сміється – авт.).
– Було звернення за вашим підписом щодо бездіяльності олімпійського відділення..
– Я просто не знаю, які взагалі функції виконує відділення. Принаймні я не чув, щоби відділення зробило якусь конкретну роботу. Майже нічого не робиться.
– А є якийсь молодий актив, який виявляє бажання і готовність працювати краще? Адже теперішній керівник Віталій Омельянчук – досвідчений спортивний функціонер...
– У нас часто прикриваються досвідом, хоча нерідко набагато важливіше мати бажання працювати. Гадаю, краще працювати в цій ситуації буде не дуже важко (сміється – авт.). Маю на увазі не "відписки" та іншу паперову роботу, а реальні справи. Як було сказано в тому зверненні, вважаю, що відділення мав би очолити або колишній відомий спортсмен, або людина, яка реально багато робить для розвитку олімпійського руху.
(Прес-служба ФЛАУ спеціально для "МБ")