
Прищі. Прищі бувають не лише у підлітків. Вони з’являються, коли сальні залози закупорюються. Виділення сала регулюється чоловічими гормонами (андрогенами), які виробляються і у жінок, і у чоловіків. Зміни гормонального фону організму можуть призвести до надлишкового вироблення сала у залозах. У такому разі можна злегка підсушити шкіру спеціальними лосьйонами, наприклад, огірковим. Від жирного і навіть зволожувального крему потрібно відмовитися. Не варто боятися, що це призведе до появи зморщок, адже якщо шкіра продукує велику кількість сала, вона досить зволожена. Але занадто шкіру теж не потрібно підсушувати, бо це може стимулювати діяльність сальних залоз.
Висипка. Причини появи висипки можуть бути різними: реакція на нові ліки, зниження кількості тромбоцитів у крові, бактеріальна інфекція тощо. Якщо висипка однорідна і з’явилася на великій ділянці шкіри, причина, як правило, у вживанні нових ліків. Якщо на задній поверхні ніг та кісточках з’являються численні точкові крововиливи, схожі на висипку, це, найімовірніше, свідчить про низький рівень тромбоцитів. Висипка під грудьми та у пахвах може свідчити про грибкову інфекцію, яка найчастіше вражає людей, хворих на ожиріння та діабет.
Виразка на нозі. До цієї проблеми може призвести серцево-судинна недостатність або діабет. Ці захворювання знижують циркуляцію крові в ногах. У такому разі достатньо незначної інфекції, щоби виникла виразка.
Бліда шкіра. У людей старшого віку блідий колір обличчя може свідчити про шлункову кровотечу, до якої призвело, наприклад, тривале вживання аспірину. Ті, кому аспірин призначають для розрідження крові, повинні дотримуватися трьох правил. По-перше, не перевищувати дозу. По-друге, вживати аспірин, покритий оболонкою. По-третє, стежити, чи не з’явилися симптоми виразкової хвороби – печія, біль та дискомфорт у ділянці шлунка. Блідість – це ознака анемії (недокрів’я) через недостатнє засвоєння організмом заліза чи дефіцит вітаміну В12.
Оранжевий колір шкіри. Цей симптом (каротинемія) найчастіше виявляється у вегетаріанців, які постійно включають до свого раціону велику кількість моркви. Особливо помітний оранжевий колір на згинах долонь. Таким чином організм сигналізує, що йому не потрібно більше каротину. Це не є небезпечним і спеціального лікування не потребує. Достатньо обмежити вживання моркви, і шкіра набуде звичного кольору.
Пожовтіння шкіри. В організмі накопичується білірубін, що призводить до пожовтіння шкіри і склер очей. Зазвичай це ознака захворювань печінки, таких, як гепатит чи загострення жовчно-кам’яної хвороби. Причиною пожовтіння може стати збільшення підшлункової залози чи реакція на ліки. У будь-якому разі поява цього симптому потребує огляду лікаря.