Останніми роками ви застуджуєтеся по три-чотири рази за сезон? Дедалі менше справ встигаєте зробити за робочий день? Вам постійно допікають невмотивовані тривоги та хвилювання? Якщо все це про вас – рекомендація одна: більше спіть.
Доки ми спимо – організм самовідновлюється, в ньому ніби відбувається такий собі ремонт. Уявіть, що відбувається, якщо ремонт або перервати на півдорозі, або виконати поспіхом. Звичайно ж, безлад і розгардіяш. Ось таке ми робимо своєму здоров’ю, недосипаючи.
Якщо у вас проблеми із серцем, ви страждаєте на гіпертонію, недосипання для вас – справжній злочин проти власного здоров’я. Адже під час сну найбільше розвантажується саме серцево-судинна система: автоматично знижується артеріальний тиск, уповільнюється серцебиття. Якщо ви не дозволяєте цьому процесу тривати належну кількість часу – отримуєте зворотний процес: посилене серцебиття, підвищений тиск.
Зайве говорити, як погано позначається брак сну на нервовій системі. Це відомо кожному, кому доводилося хоч раз провести безсонну ніч. Дратівливість на межі істерики, втома і депресія – усе це наслідки недосипання. Більше того: уповільнена реакція, характерна для тих, хто недостатньо спить, може становити навіть загрозу для життя. Йдеться про водіїв, людей, які працюють зі складними механізмами тощо.
Якщо ви обмежуєте себе чотирма-п’ятьма годинами сну, то практично гарантуєте собі ще й схильність до повноти. Адже постійний брак сну призводить до гормонального дисбалансу в організмі. Як наслідок – людина починає їсти більше, а водночас травна система працює гірше.
ДО ТЕМИ
Сон і врода
Косметологи переконані, що брак сну найплачевнішим чином позначається на нашій зовнішності: погіршується колір обличчя, шкіра втрачає вологу, на ній з’являються прищі, тьмяніє та випадає волосся.
Весь світ захоплюється нев’янучою вродою акторки Софі Лорен. А вона неодноразово розповідала, що таємниця її краси дуже проста: достатня кількість сну. Усе життя вона лягає спати о десятій вечора, а встає о шостій ранку. До речі, тут ще й має значення період доби. Найбільш здоровим вважається сон саме від 22.00 до 24.00. Тож якщо ви лягаєте після опівночі – додаткові години сну вранці не даватимуть такого цілющого ефекту. Звісно, це погана новина для "сов", які увечері просто не можуть заснути і перебувають у фізичному й емоційному піднесенні. Таким людям медики радять покращити якість сну, щоби він був більш глибоким та спокійним. Для цього треба провітрювати кімнату перед сном, обмежити фізичну та емоційну активність за кілька годин до сну. Бажано також вживати м’які заспокійливі засоби, як-ось м’ятний чай, тепле молоко з медом.
І, звичайно ж, необхідно використовувати нічний час для оздоровлення та омолодження шкіри за допомогою косметичних засобів. Насамперед потрібне ефективне очищення – обов’язкова вечірня процедура. А відтак – нанесення живильного чи лікувального (якщо є така потреба) крему. Щоби шкіра відпочивала особливо ефективно, використовуйте креми з ефірними оліями.
20-11-2007, 12:39
0
1 774