
У селі Мигове на Вижниччині збереглися залишки залізоплавильної печі, якій понад 170 років. Місцеві жителі називали її гамарнею. Збудували доменну піч 1835 року.
– Гамарня була добротною: кам’яна, на вапняковому розчині, – розповіла старший науковий співробітник Чернівецького обласного центру з питань культурної спадщини Валентина ДУЩАК. – Залізоплавильню збудував поміщик В. Василько. Але подейкують, що кошти на будівництво печі виділила багата родина Шутаків.
На залізоплавильні працювали цілодобово. Як сировину протягом десяти років використовували руду з місцевих копалень, що неглибоко залягали на околиці села. Але згодом добування руди припинилося, бо вона мала незначний вміст заліза. З 1845 року завод працював на металевому брухті, який привозили з Хотина. А через п’ятнадцять років доменну піч закрили взагалі – через нерентабельність. Залізоробна піч добре збереглася до 1955 року. Того ж року були сильні дощі, грунт розмок, і половина печі відкололася і впала. Лише через двадцять два роки фундамент печі укріпили.
– Сьогодні у селі збереглися залишки залізоплавильної печі, – каже сільський голова Мигового Василь ІВАНЧУК. – Вони охороняються державою як пам’ятка старовини. Збереглося десь тридцять відсотків печі. Теперішня її висота лише 13 метрів, довжина 7,5 метра, ширина – чотири метри. Повз доменну піч пролягає екскурсійний маршрут Буковинськими Карпатами.
Автор: admin
Рейтинг:
(голосів: 1)
13-12-2007, 13:22

0

1386
Прибиратимуть краще: у Чернівцях створили комунальне пі ...
Чернівецька міськрада просить РНБО накласти санкції на ...
Пройшла всі перевірки: медик про вакцину від коронавіру ...
Пройшла всі перевірки: медик про вакцину від коронавіру ...
Чернівецька міськрада вимагає від Зеленського дати оцін ...
«Почуваюся краще, ніж до цього»: як вакцинували першого ...
Пройшла всі перевірки: медик про вакцину від коронавіру ...
На Буковині поліція виявила підпільний склад деревини - ...
У «Рідному місті» назвали винних у затягуванні з реєстр ...
«Дихання спокійне»: хто з буковинців першим отримав вак ...