Газове обладнання і мережі ледве дихають

---
2 406
0
– Значна частина газового обладнання, трубопроводів, газових споруд потребує ремонту. А у багатьох випадках – цілковитої заміни. Половина усього газового обладнання відслужила свій термін, – розповів "МБ" Степан БАБИЧ, начальник відділу організації державного нагляду територіального управління Держгірпромнагляду, яке перевіряло газові мережі. – Звичайно, воно працює, підтримується в робочому стані. Але пофарбоване – не означає безпечне. Значна частина обладнання повністю зношена. Наразі ніхто не дасть гарантії, що воно буде якісно працювати і надалі. Критичний момент може настати будь-коли. Порушення виявлено на дільницях обох підприємств з постачання та транспортування газу – ВАТ "Чернівцігаз" і філії ДП "Укргазмережі".
– Зокрема, запірні пристрої на лініях не опломбовані, – продовжує С. Бабич. – Відсутні комплекти інвентарних заглушок – згідно з правилами, вони повинні бути на кожному об’єкті. Виявлено товстий шар іржі на засувці на одному із газорозподільних пунктів міста. Дільниці не укомплектовані працівниками інженерно-технічного складу.
Обом підприємствам та їхнім районним управлінням винесено понад три десятки приписів. До адмінвідповідальності притягнуто керівних осіб обох підприємств.
Ймовірно, невдовзі працівники Держгірпромнагляду ходитимуть не лише в садочки, школи та лікарні, але й у домівки. Бо люди доволі безпечно поводяться з газовим обладнанням, самотужки встановлюючи його в своїх оселях, що категорично заборонено.
Іван КОЗАР, директор Чернівецької філії ДП "Укргазмережі":
– Майже всі перелічені порушення – це не що інше, як дотримання інструкцій, написаних 50 років тому. Інвентарні заглушки, а також повний склад запчастин та вогнегасники є в кожній аварійній машині. Тому безпеку газопостачання аж ніяк не можна назвати критичною. Водночас погоджуємося – частина мереж і справді застаріла. Але гроші вкладаються у підтримку мереж та у повну заміну обладнання. Зокрема, в селі Лужани замінили 320 метрів газопроводу, 300 метрів – у селі Черешенька. Цього року замінили декілька ГРП, наступного року плануємо ще декілька замінити. Але в багатьох випадках неможливо застосувати традиційну технологію цілковитої заміни застарілого обладнання. Для цього ми розробляємо нові технології, які дозволяють оновити мережі без "хірургічного втручання". Наприклад, застосовуємо французьку чи німецьку технологію, за якої можна ввести через шурфи новий ущільнювач. Сучасні технології більш дорогі, але вони випробувані та ефективні, розраховані на 40-50 років.
Олена БЕРЕЖНА, перший заступник голови правління ВАТ "Чернівцігаз", повідомила, що підприємство виявлені порушення усунуло.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.