Генно-модифіковані продукти позначатимуть, але невідомо коли

---
4 543
0
– Уряд ще не ухвалив остаточного рішення про скасування своєї ухвали щодо введення з 1 листопада маркування продуктів харчування зі вмістом генетично модифікованих компонентів, – повідомив Анатолій КІНАХ, Міністр економіки України. – Кабінет міністрів ухвалить рішення про порядок обігу продуктів харчування із вмістом генетично модифікованих компонентів у розмірі 0,9% після розгляду результатів засідання Робочої групи зі вступу України до СОТ. Зараз триває пошук компромісів.
Згідно з розробленою в Україні постановою, на упаковці харчового продукту, який містить понад 0,9% ГМО, після рецептури і даних про склад продукту буде зазначатися запис, що цей продукт виготовлено з сировини, яка вирощена із застосуванням генно-модифікованих організмів. Також забороняються ввезення, виробництво та реалізація харчових продуктів, призначених для дитячого харчування, що містять генетично модифіковані організми та/або мікроорганізми.
Офіційної статистики щодо того, скільки на українському ринку продається продуктів з ГМО, немає, але з перевірених під час експерименту 42-х продуктів у 18-ти виявили ГМО. Про це повідомив голова комітету Держспоживстандарту Олександр ШНИПКО. У 9-ти з 18-ти випадків продукти містили модифіковану сою при тому, що у вмісті соя навіть не зазначалася. Серед перевірених були також м’ясні вироби та пельмені.
О. Шнипко підтвердив, що в Україні вирощуються генно-модифіковані організми: це насамперед картопля, кукурудза, соя, рапс. Однак офіційної статистики щодо обсягів вирощування таких рослин немає.
Сьогодні в Україні аналіз продуктів на вміст ГМО здійснюють усього три лабораторії. Планується додатково відкрити й обладнати ще 5-6 таких лабораторій.
Як повідомили у ДП "Буковинастандартметрологія", аналізи на наявність генно-модифікованих організмів дуже дорогі, й у Чернівцях їх не роблять.


ДОВІДКА
ГМ-технології захищають рослини від шкідників. Наслідки їх впливу на здоров’я людини ще достатньо не вивчені. За деякими дослідженнями, ГМО можуть спричинити онкозахворювання, безпліддя, алергію, а також зникнення багатьох видів рослин і тварин.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.