Вівторок, 08 липня 2025

На найвищій вершині Європи встановили знак «Чернівці 600»

---
2 357
0
Нещодавно четверо чернівчан – Наталя Плавська, Віталій Чинчик, Сергій Деркач і Костянтин Григель – зійшли на найвищу точку Європи – гору Ельбрус, що на Кавказі, та встановили на вершині табличку із написом "Чернівці 600".
– Я на Кавказі побував уже не вперше, – розповів Віталій ЧИНЧИК, начальник управління земельних ресурсів міськради. – Під час навчання в університеті займався альпінізмом і 1990 року здійснив маршрут одним із кавказьких хребтів. Знову потрапити туди мріяв давно. А ось цього року з’явилася добра команда однодумців, і в усіх випала така нагода.
Четверо чернівчан побували в Кабардино-Балкарії, що на кордоні з Грузією. Їхній маршрут включав сходження на три вершини – Гумачі (висота 3810 метрів), Тютюбаші (4420 метрів) і Ельбрус (найвища точка Європи, що має висоту 5642 метри над рівнем моря).
На Кавказі фігурують висоти, які неможливо порівняти з нашими Карпатами. Навіть альпіністський табір "Уллу-Тау", в якому зупиняються альпіністи для акліматизації, розташований вище за Говерлу – на висоті 2300 метрів. З самого табору видно гори, вершини яких вкриті вічними снігами.
– Біля Ельбрусу сьогодні активно розвивається туристичний бізнес, – каже Віталій Чинчик. – Біля гори будуються кафе і готелі, до висоти 3500 метрів діє канатна дорога. До льодовика, який починається на висоті 3800, спорядження допомагають доставити місцеві мешканці на конях і віслюках. Але далі вже треба йти самостійно.
Маршрут прокладається таким чином, щоби заночувати на висоті 4500 метрів – там споруджено базу, але справжні альпіністи ночують у наметах.
– На висоті 5000 метрів є своєрідний поріг, який долають не всі, – пояснив Віталій Чинчик. – Річ у тому, що там виникає така велика різниця тиску, що не кожен може йти далі.
Наші альпіністи добре підготувалися, отож зійшли на вершину без проблем. Було важко, особливо коли потрапляли у глибокий сніг чи на ділянки, де сунулося каміння. Але тепер на найвищій точці Європи красується табличка із надписом "Чернівці 600".
– До нас підходило чимало людей, які розпитували, що це означає, – розповідає Віталій Чинчик. – Хтось вже чув про Чернівці, для когось ця назва була незнайомою. Отож ми розповідали про наше місто, запрошували приїхати до нас на святкування 600-річчя.
Також Віталій Чинчик розповів, що українці обов’язково беруть із собою під час сходження у гори сало. Це пояснюється не пристрастю до "національного наркотика", а корисністю продукту. Адже навіть невелика скибка хліба із салом швидко відновить сили і дасть енергію для подолання гірської вершини.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: