Якщо у вашої кицьки лишай, швидко несіть її до лікаря

---
19 605
0
Випадково побачила маленькі залисини на лапі та вусі улюбленого кота і, побоюючись, що це лишай, впхала Мурчика в торбу та пішла до ветеринара. Тварина з квартири майже не виходила, хіба що на загальний балкон. Проте, як пояснив ветеринар, від грибкових захворювань майже неможливо вберегтися, їх спори можна занести до квартири навіть на підошвах взуття. А ще від нього дізналася багато цікавого та корисного.
– Шкірних захворювань тварин є десятки, – каже ветеринарний лікар приватної ветлікарні Валерій БІЛИК. – Однією з найпоширеніших хвороб серед котів, собак, морських свинок, кролів є короста, або сверблячка, рапан. Це захворювання спричинюють підшкірні кліщі, які під’їдають волосяні цибулини під шкірою. Через це випадає шерсть, у тварин з’являється сверблячка, через яку вони дуже чухаються. Цей вид корости, на щастя, не передається людині. Лікувати тварину від корости потрібно уколами, а також спеціальними препаратами від кліщів "Дельтокс", "Бутокс".
– Інше розповсюджене шкірне захворювання, – продовжує Валерій Васильович, – стригучий лишай, або трихофітія, збудником якого є грибок. Ця хвороба передається людині, причому грибок обирає такі місця, як згини колін, ліктів, під пахвами, під грудьми у жінок і, що найгірше, у статевих органах. Це особливо небезпечно для вагітної жінки, бо майбутня дитина народиться зараженою. Лікують стригучий лишай теж уколами – від двох до чотирьох ін’єкцій. Двічі на день уражені місця слід протирати саліциловим спиртом та ністатиновою маззю. Так само можна лікуватися від стригучого лишаю і людині. Купати тварину треба у розчині чистотілу – півпачки на п’ять літрів води – через кожні три дні. Змивати водою не потрібно. Ванни з чистотілом рекомендовані і людині для профілактики.
На основі двох попередніх захворювань може виникнути ще одне, значно серйозніше – екзема, коли на шкірі утворюються мокрі рани, які починають гноїтися. Екзему треба лікувати антибіотиками.
Налякана всім почутим, я мимоволі задумалася: а чи варто взагалі заводити домашнього улюбленця, якщо через нього стільки клопотів? Проте пан Валерій заспокоїв мене.
– Усього цього можна уникнути, – сказав він. – Просто перед тим, як заводити вдома тварину, треба прийти на консультацію до ветеринара. Є дуже багато моментів догляду за тваринами, які не кожен знає. Наприклад, від стригучого лишаю є
вакцина, якої вистачає на рік. Відразу, як помітили щось не те на шкірі тварини, звертайтеся до ветеринара. У крайньому разі, якщо відчуваєте, що не впораєтеся з цими прикрощами, тварину можна усипити.
Я вийшла із приймальні лікаря з думкою, що нехай вже краще я потерпатиму від усіх лишаїв на світі, але щоби мій Мурчик був живий та здоровий.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують