Варіантів підключення до Інтернету сьогодні в регіоні чимало. Який з них дешевший і кращий – залежить від того, де ви живете, навіщо вам потрібен доступ до всесвітньої мережі, скільки готові викласти за підключення, чи маєте ви домашній телефон і який його номер тощо.
– Інтерес до Інтернету зростає, – каже Катерина АЛФІМОВА, комерційний директор Чернівецької філії СП "Інфоком". – Якщо раніше зверталася переважно молодь, то зараз і пенсіонери підходять, намагаються оволодіти роботою на комп’ютері. Адже сьогодні відправив електронного листа – і через п’ять хвилин він уже в адресата. Люди спілкуються з родичами, які на заробітках за кордоном, фотографіями обмінюються. Є у нас клієнти, які встановлюють WEB-камеру і передають зображення чи розмови по Інтернету.
– Для розваг підключають Інтернет не так часто, – розповіли на фірмі "Юнітрейд-про". – Здебільшого він потрібен людям для роботи, листування, а студентам – для навчання, пошуку інформації, скачування курсових і дипломних робіт.
Перед тим, як обрати тип підключення чи тариф, насамперед слід вирішити, навіщо вам Інтернет, у який час доби ви будете ним користуватися (для любителів посидіти в мережі в нічний час чи у вихідні існують тарифні плани зі значними знижками). Якщо ви працюєте за допомогою Інтернету і мусите скачувати великі документи і не турбуватися про обсяг використаної інформації, підійде необмежений тарифний план. Якщо ж навідуватиметеся до всесвітньої мережі лише час від часу, вигідніше оплачувати не щомісячну фіксовану абонплату, а разраховуватися за кожен мегабайт окремо. Тарифи залежать від швидкості і якості зв’язку й коливаються від 36 копійок за годину при комутованому підключенні до 129 тисяч гривень абонплати за місяць при безлімітному з’єднанні за виділеною ІР-лінією.
Варіанти підключень
Комутоване з’єднання: просто
й незручно
Це з’єднання відбувається через лінію звичайного стаціонарного телефону. Якщо є комп’ютер та модем, можна вийти в Інтернет, просто набравши відповідний номер. У сільських районах для такого підключення потрібно укладати угоду, в Чернівцях можна користуватися послугою відкритого доступу. Рахунок за користування нею виставляється окремим рядком у рахунку за послуги телефонного зв’язку.
Головні недоліки: на час користування Інтернетом телефонна лінія буде зайнятою, повільний Інтернет, за весь час користування Інтернетом нараховується плата за місцеві телефонні розмови. Ця плата зазвичай значно перевищує рахунок за Інтернет. Ціна такого Інтернету залежить від обраного тарифу, часу доби і відрізняється у різних провайдерів.
Тож за показної дешевизни цей спосіб з’єднання обертається великими рахунками за телефон і багатьма незручностями. Він поступово витісняється більш зручними видами з’єднань.
Але якщо ви збираєтеся виходити в Інтернет нечасто і ненадовго, скажімо, лише час від часу надсилати листа родичам-заробітчанам, комутованого з’єднання буде достатньо. Якість з’єднання з Інтернетом телефонною лінією, за твердженням фахівців, буде кращою, якщо використовувати відповідний сучасний інтернет-модем. Він допоможе уникнути збоїв у час перевантаження телефонної лінії.
DSL-з’єднання: телефон незайнятий
Це з’єднання за допомогою цифрової абонентської лінії доступне тим, хто має стаціонарний телефон. Воно потребує спеціального обладнання і технічних можливостей для підключення.
За такого з’єднання зберігається можливість користування всiма послугами традицiйної телефонної мережi. Можна розмовляти по звичайному телефону та працювати в Інтернетi одночасно, тобто з’єднання з Інтернетом пiд час розмови iснуватиме, а швидкiсть його лише дещо знижується. Цей тип підключення доступний жителям Чернівців, усіх райцентрів та Новодністровська, а також кількох сіл.
Платити за такого з’єднання за телефонні розмови не потрібно, адже телефонна лінія залишається вільною. Зате доведеться додатково розрахуватися за підключення – від 174 гривень. Щомісячна плата залежить від швидкості інтернет-зв’язку (безлімітний тариф – від 80 гривень) чи кількості переданої інформації (1 мегабайт коштує приблизно 8 коп.).
Домашні мережі:
телефон не потрібен
За якістю і ціною – це альтернатива DSL-з’єднанню. Посередник встановлює сервер у густонаселеному районі, прокладає кабелі до прилеглих будинків, купує "гуртом" великий інтенет-ресурс у провайдера і перепродує його "уроздріб" тим, хто живе неподалік. Тож скористатися таким з’єднанням можуть лише мешканці тих будинків, до яких підведено кабелі. У спальних районах міста сьогодні часто в одній і тій самій багатоповерхівці працює кілька таких посередників, тож мешканці там мають змогу обирати більш вигідну мережу. А в менш заселених районах чи навіть у центрі часто немає можливості прокласти таку мережу.
Переваги домашніх мереж: не потрібно мати домашній телефон, висока швидкість зв’язку, можливість безкоштовно спілкуватися з іншими користувачами цієї мережі.
Підключення до домашньої інтернет-мережі коштує від 100 гривень. Ціни залежать від швидкості зв’язку, кількості отриманої чи переданої інформації, часу доби тощо.
З’єднання за радіочастотами: дорого і якісно
Радіоінтернет обирають переважно ті, кому потрібен якісний зв’язок і хто з його допомогою заробляє гроші. Більшість його користувачів – приватні підприємці.
Під час підключення встановлюється спеціальне обладнання, яке налаштовується на базову станцію інтернет-провайдера. Плата за підключення – приблизно 140 гривень плюс ціна обладнання (орієнтовно 350 доларів, хоча можна його й орендувати). Стаціонарний телефон при цьому не потрібен. Вартість підключення залежить від розташування клієнта, відстані до базової станції. Підключитися до радіоінтернету можна не лише у місті, а й у деяких районах. Тарифи вищі, ніж за комутованого з’єнання. Забезпечується якісний і швидкий зв’язок.
З’єднання через супутник
Підходить для власників супутникових антен. Ще два роки тому супутниковий Інтернет був досить популярним, однак сьогодні його поступово витісняють більш вигідні види з’єднань.
Мобільний Інтернет
Інтернет може передаватися не лише кабелем, радіочастотами чи супутником, а й через сигнал для мобільного телефону. Сьогодні декілька операторів мобільного зв’язку пропонують послугу "Мобільний Інтернет". Основна її перевага – незалежніть від місця знаходження. Маючи ноутбук, можна приєднати до нього мобілку і користуватися Інтернетом всюди, де є відповідне покриття: у транспорті, кафе чи парку. Підходить таке з’єднання і для звичайних домашніх комп’ютерів, особливо якщо вдома немає стаціонарного телефону чи локальної мережі. При цьому потрібно мати сучасний мобільний телефон-смартфон. Тарифи і якість зв’язку у різних операторів різні. Ціна – від 35 гривень за місяць і вище.
Довідка
У найменшій області – найменше користувачів
Скільки людей у нашій області блукають у "глобальній павутині", підрахувати важко. Монопольне становище наразі посідає ВАТ "Укртелеком". 11044 буковинці сьогодні користуються Інтернетом від цього провайдера, повідомили у Чернівецькій філії компанії.
Всього в Україні кількість інтернет-користувачів сягає дев’яти мільйонів, повідомляють "Українські новини" з посиланням на Держдепартамент зв’язку й інформатизації. У Києві зосереджена майже половина всіх користувачів Інтернету. Понад 35 процентів ділять між собою інші великі міста: Дніпропетровськ, Донецьк, Львів, Запоріжжя, Одеса, Харків. Частка регіональних користувачів поза великими містами – тільки 13,2 відсотка. Чернівецька область посідає останнє місце в Україні за кількістю користувачів – звідси відвідувачі глобальної павутини здійснили тільки 0,44% загальноукраїнських звертань до Інтернету.
За кількістю користувачів Інтернету Україна посідає передостанню сходинку з-поміж 52-х країн Європи. За нами – лише Албанія. Користувач у ЄС платить за Інтернет менше, ніж пересічний українець. Але з кожним роком провайдерів стає дедалі більше, тож і ціни поступово падають.
13-03-2007, 16:10
0
13 284