%0%Чернівецьким фанатам мультфільму пощастило – прем’єра стрічки відбулася у кінопалаці ім. О. Кобилянської того самого дня, що й у Києві.
На перший сеанс, як розповів адміністратор Максим, прийшло багато глядачів, переважно діти. Фільм демонструватиметься два тижні.
Серіал про придуркувату сімейку Сімпсонів, який переглядають у Чернівцях навіть великі чиновники, про що у приватній розмові вони зізнавалися кореспонденту "МБ", демонструється на каналі M1 вже третій рік. У чому ж секрет популярності мультика, який висміює стереотипи американців?
– Сімпсони перевершили мої найбільші дикі фантазії і жахи, – сказав "тато" сімейки американець Метт Грюнінг. Він вигадав і намалював персонажів усього за 15 хвилин у 1987 році. Що з гумором у Метта Грюнінга усе нормально, свідчить і те, що імена для героїв він взяв зі своєї сім’ї: його батька звуть Гомер, і його сина зовуть Гомер… Ліза і Меггі – його сестри, Маргарет – мама. Складніше із Бартом, бо його ім’я – анаграма, яка означає "шмаркач".
Цього року виповнюється 20 років мультику, і ювілей автори відсвяткували тим, що зняли повнометражну стрічку "Сімпсони в кіно". Американці оцінили її ще 26 липня, українці – дещо пізніше – після того, як зробили український дубляж. Дубляж тривав вісім днів і обійшовся в 30 тисяч доларів.
Ті, хто стежать за серіалом на телеканалі M1, одразу помітять, що у фільмі голос Гомера змінився: його дублює ведучий "Миколиної погоди" на ICTV Микола Луценко. Голоси інших героїв залишаться тими ж: Мардж – Ірина Дорошенко, Барт – Анна Шевченко.
На жаль, ведучий "Миколиної погоди" Луценко, який дублював Гомера, так і не зміг полюбити свого героя, як це зробили мільйони глядачів у всьому світі. Звик, напевно, більше про погоду говорити, а тут Гомер, який бігає містечком лише в трусах:
– Мені не імпонує мій герой. Це сценічна робота. Ось підіть до лікаря і запитайте: "А що вам подобається у ваших пацієнтах?" Мені не цікаво, який він. Я працюю, отримую задоволення, це миттєва насолода, яку я відразу забуваю і йду далі. Та й репліки Гомера я не запам’ятовую. Та, Боже збав! Забуваю. Навіщо мені це все? Це не та "література", яку треба запам’ятовувати.
До речі, декілька місяців тому автори мультика запустили сайт www.simpsonsmovie.com. Тепер його фанати можуть не лише подивитися на улюблених героїв, але й зіграти з ними в ігри.
Довідка
Серіал "Сімпсони" виходить у США вже 20 років. Сімпсонів вважають одним із символів країни. Героїв серіалу знають у шістдесяти семи країнах світу. Цього року мешканці Британії, взявши участь у жартівливому опитуванні, на запитання: "Кого ви обрали б президентом США?" віддали свої голоси саме за Гомера Сімпсона.
Натомість мешканець Москви Ігор Смиков три роки воював із телеканалом REN TV, вимагаючи перенести показ мультика на пізніший час. Московський юрист Смиков звинуватив творців мультсеріалу у пропаганді "насилля, жорстокості та наркоманії". Почалося все з того, що чотири роки тому його шестирічний син після перегляду мультика підійшов до батьків і назвав маму жабою, а татка-юриста – гомосексуалістом. Та ще й начебто попросив кокаїну... Та врешті-решт суд визнав мультфільм нешкідливим і дозволив трансляцію американської комедії.