– Двічі стати переможцем престижного Всеукраїнського конкурсу "Нові імена", який організовує Український фонд культури, – рідкісний випадок , – каже директор Чернівецької художньої школи ім. Миколи Івасюка Віктор МАКОГОН, де навчається юна художниця. – Адже визначається лише 25 лауреатів з усіх видів мистецтва. Схвально відгукується про свою ученицю її викладач Ірина Каленик: "Тетяна цікава тим, що має нестримне бажання творити. Вона може малювати свої картини навіть вночі. На конкурсі більшість учасників показували пейзажі чи натюрморти. А Таня представила композицію, що вважається вершиною творчості. Тут потрібно мислити, вміти поєднати на полотні, здавалось би, непоєднуване: час, події, простори, персонажі. Такою високою майстерністю володіє навіть не кожен досвідчений художник".
Цього року, як і минулого, Таня повезла на конкурс серію робіт про українські народні свята та звичаї. "Ця тема невичерпна, тому я вирішила не змінювати її, – розповідає дівчина. – Перш ніж малювати картину, багато читала, розпитувала старих людей, зокрема свою бабусю, як жили раніше. Хочу відтворити український побут і працю. Зараз малюю картину про ковалів. Потім розкажу на полотні про інші давні професії".
До Києва на конкурс Таня їздила з бабусею, яка виростила її змалку і з якою вони живуть удвох. "Кожну з п’яти картин, три з яких – майже метрової довжини, ми упакували в картон, обмотали плівкою, заклеїли скотчем, – ділиться дівчина. – Попросили поставити їх у поїзді на верхню полицю. А в Києві картини довелося нести в руках аж до виставкового залу. Потім ми вішали їх удвох на стіну – тричі довелося переміщати". Свої полотна Таня представляла в українському національному костюмі, пошитому ще прабабусею. Водночас читала вірші зі своєї нової збірки поезій "З вікна мого серця".
З Києва Тетяна привезла диплом лауреата, відзнаку Українського фонду культури у вигляді медалі та 200 гривень премії. Обіцяли ще путівку в "Артек". А на картини (рами, фарби, пензлі) було витрачено із сімейного бюджету понад 500 гривень. Якщо врахувати статки сім’ї – мінімальну пенсію бабусі та 70 гривень Тетяниної стипендії, яку їй виплачує облдержадміністрація, – сума фантастична. "Довелося позичати гроші у знайомих, аби замовити великі рами, – розповідає дівчина. – А видавати книги мені допомагають спонсори. Одну мою картину продали на муніципальному балу. Бабуся віддала
борги, а решту ми витратили на мою збірку. Мені подобається малювати і писати вірші, хоча ці захоплення дуже дорогі. Однокласники інколи скаржаться, що їм сумно, нікуди час дівати. А мені його не вистачає. 24 години на добу – це дуже мало. Я б хотіла ще навчитися грати на скрипці. Але на це немає ні часу, ні грошей".
Автор: admin
Рейтинг:
(голосів: 1)
20-04-2007, 14:17

0

3424
Мріють про м'яке ліжко і теплу ковдру: волонтерка із Ч ...
Уряд хоче знизити ціну на газ з 1 лютого: скільки плати ...
Жителі Мамаївців готують черговий «тарифний» протест че ...
Екс-секретар Чернівецької міськради Продан зберігає в г ...
Смертельна ДТП на Буковині: загинув молодий водій, який ...
Жителі Мамаївців готують черговий «тарифний» протест че ...
Жителі Мамаївців готують черговий «тарифний» протест че ...
Жителі Мамаївців готують черговий «тарифний» протест че ...
Жителі Мамаївців готують черговий «тарифний» протест че ...
Жителі Мамаївців готують черговий «тарифний» протест че ...