Справді, донедавна ширилися чутки про те, що у Чернівецькому національному університеті вчитимуться за Болонським процесом. А в Буковинській медичній академії минулого року навіть намагалися складати випускні іспити за новою системою.
– Колишній міністр освіти Василь Кремень мав намір серйозно взятися за впровадження Болонського процесу у нашій освіті, – розповідає проректор з навчально-методичної частини ЧНУ Степан МЕЛЬНИЧУК. – А зараз, коли керівництво змінилося, ще невідомо, як триватиме цей процес далі. А загалом, щоби розпочати вчитися за Болонським процесом, потрібно цілком "перекроювати" весь навчальний процес.
Особливість Болонського процесу полягає у тому, що, крім національного диплома, планується видавати також міжнародний диплом єдиного для Європи зразка, який повинен визнаватися роботодавцями на європейському ринку праці. Також це забезпечує мобільність і гнучкість студентів під час навчального процесу, дозволяючи їм навчатися у вузах різних європейських країн. Але, щоби запровадити таку систему навчання, потрібно дотриматися декількох умов:
– запровадження кредитно-модульної системи. Пропонується запровадити у всіх вищих навчальних закладах систему обліку роботи студента у так званих кредитах. Вони є числовим еквівалентом оцінки від 1 до 60. До речі, Чернівецький національний університет та торговельно-економічний інститут у 2004 році ввійшли до переліку вищих навчальних закладів-учасників педагогічного експерименту щодо впровадження кредитно-модульної системи у навчанні.
– забезпечення інформаційного пакету, тобто вуз повинен видати книгу, де буде подано всю інформацію про нього – від історії до спеціальностей. Саме цим зараз, за словами Степана Мельничука, і займається університет. Але чи буде впроваджено нову систему, поки що невідомо.
1-02-2005, 18:44
0
2 065