Пік ремонтів будинків центральної частини нашого міста давно минув. Але чернівчан дедалі частіше турбує вигляд будинків у дворах. Його з впевненістю можна назвати жахливим. І сподіватися, що будинки хоча би косметично відремонтують, мабуть, немає сенсу. Адже жодної копійки на це в міському бюджеті не передбачено.
– Фасади у дворах ніхто не ремонтує і ремонтувати не буде, – каже начальник ЖРЕПу №9 Олег Сіцінський, – а причина цього одна – немає коштів. Річ у тому, що ремонт фасадів наразі входить до квартплати, а вона, як відомо, залишилася на тому ж рівні і поки що змінюватися не буде.
Таким чином мешканцям, які з естетичних міркувань не можуть споглядати зі своїх вікон облуплені стіни, нічого більше не залишається, як робити ремонт самотужки.
– Найкращий варіант, – радить Олег Семенович, – це об’єднуватися всім разом і ремонтувати. Часи зараз важкі, грошей у держави немає. У нас дуже багато нарікань на це, але ми, на жаль, нічого зробити не можемо. Послуги не можуть оплачуватися наполовину. А до чинного тарифу на квартплату входить лише 10% від потреби сплачувати за поточний ремонт. Проте поточний ремонт – це і заміна каналізації, і покрівлі тощо. Ось і виходить, що технічний стан будинків у нас надзвичайно жахливий.
На жаль, з державного бюджету до міського на ремонт будинків зовсім не виділяється грошей.
– Ремонт дворових фасадів – надзвичайно болюче питання, – розповідає заступник директора департаменту житлово-комунального господарства Анатолій Юрчак, – яке швидко ще не вирішиться. Я наведу вам прості приклади. Сьогодні Першотравневій райраді на ремонт будинків потрібно виділити 18 мільйонів гривень, а є лише 2 мільйони.
За словами Анатолія Петровича, понад рік тому Верховною Радою було ухвалено програму реформування житлового господарства до 2008 року. Згідно з нею, у перспективі переглядатиметься тариф на квартплату, до якої потрібно вносити і плату за капремонт. Зважаючи на сьогоднішній тариф, його потрібно підвищити в три-чотири рази. Але це лише у планах, оскільки тарифи підвищуються, зважаючи на платоспроможність населення.
– На сьогодні у нас 85% квартир приватизовано, – каже він. – Отже, люди самі повинні ремонтувати фасади, адже є різні мешканці, серед яких і заможні. До того ж ми намагаємося запрошувати до співпраці орендарів та просимо їх здійснювати ремонти.
Чернівчани давно звикли і до обдертих стін у під’їздах, і до облуплених дворових фасадів. А ось гостей міста у двори впускати не можна, доки не розв’яжеться питання, хто і за які кошти приводитиме їх до нормального стану.
12-05-2005, 10:55
0
2 201