– Щодня спостерігаємо одну й ту ж картину, – розповідають мешканки будинку пані Євгенія та пані Ліля. – По черзі одна за одною починають з’їжджатися машини на "нічліг". Це добре, що у людей є машини, але ж потрібно якось врегульовувати місця для їхньої стоянки, тим більше в старій частині міста.
Звісно, залишати машину у дворі вигідніше. Адже виділяти по три гривні на добу за платну стоянку навіть для деяких бізнесменів забагато.
– Наразі у нас щодо паркування, – пояснює головний спеціаліст відділу економічного аналізу та планування управління соціально-економічного розвитку департаменту економіки міської ради Віктор Біденко, – діє лише рішення сесії міської ради від 30.10. 03 р., згідно з яким було прийнято "Правила паркування та стоянки транспортних засобів у м. Чернівці". Саме за цим документом контроль за недопущенням стихійного розміщення автотранспорту в зелених зонах та дворах спільного користування здійснюють відділи благоустрою та санітарно-екологічного стану при районних у місті радах.
За словами начальника відділу благоустрою Першотравневої районної ради Михайла Вовчука, за скаргами мешканців щодо автомобілів у дворах відділ декілька разів звертався до державтоінспекції, яка мала би стежити за такими стихійними стоянками. Але законодавством не передбачено жодних стягнень щодо цього. Тож зобов’язати когось сплатити штраф вони не мають права.
– Єдине, що ми можемо зробити, – каже М. Вовчук, – це звернутися до МКП "Паркування", щоби вони змогли евакуювати старі, покинуті автомобілі з дворів.
Директор МКП "Паркування" Володимир Москаленко переконаний, що питання можна хоча б спробувати вирішити:
– У нашому місті є 50 платних автостоянок. То хіба не можна вирішити ситуацію з накопиченням машин у центрі міста? Ми звернулися до радника міського голови з фінансових питань Григорія Охрімовського, який пообіцяв нам переглянути пропозиції щодо оплати місць стоянок, незалежно від того, проживає власник авто на тій чи іншій території чи ні. Я тільки за те, щоби машин у дворах було менше, зокрема й на вулиці О. Кобилянської. Ми вже чимало робимо, щоби обмежити там рух. Нарахували лише 35 автомобілевласників, які там проживають! Звісно, потрібно врегулювати місця і для таких паркувань, тобто нічних, або видавати якісь платні талони на дозвіл тримати машину під своїм вікном. Адже всі кошти йдуть до міського бюджету.
На жаль, не цікавляться цим питанням ні екологічна інспекція, ні санепідемстанція, які навіть не знають, у чиїй воно компетенції. В екологічній інспекції нам пояснили: все, що стосується здоров’я людини, належить до сфери діяльності санепідемстанції. А в останній сказали, що це повинна знати екологічна інспекція, оскільки вони відають такою інформацією. Хто ж все-таки повинен досліджувати вплив вихлопних газів на людину – поки що невідомо.
Довідка
За даними ВДАІ Чернівецької області, у місті нараховується 36 тисяч 648 легкових автомобілів, з яких державних – 1706.