Автокрадії полюбляють німецькі машини

---
2 504
0
Якщо за минулий рік на території області зафіксовано 123 викрадення авто, то на сьогодні зареєстровано уже 142 такі випадки. Розкриття цих злочинів за десять місяців становить 65%. Більше шансів повернути своє авто мають власники вітчизняних марок , за іномарки зазвичай беруться професійні крадії, яких вдається впіймати лише по "гарячих слідах".

– Найчастіше злочинців цікавлять автомобілі марок "Мерседес", "БМВ", "Ауді", "Опель", "Фольксваген" та ВАЗ-2106, – розповідає старший інспектор з особливих доручень відділення дорожньо-патрульної служби ДАІ Віктор Кольба. – Багато крадіжок автотранспортних засобів скоюється в Шевченківському районі. Найнебезпечнішими вулицями є Червоноармійська, Південно-Кільцева, Руська, Комарова та бульвар Героїв Сталінграда. За здійсненими службою ДАІ спостереженнями, зафіксовано й інтервал більшості злочинів – з 22 години до сьомої години ранку.

– Ми неодноразово попереджували власників автомобілів, щоб не залишали їх поблизу своїх будинків без нагляду та без увімкнутої сигналізації, – продовжує Віктор Гаврилович. – Та, як свідчать останні дані, водії досить безпечні, вони залишають свої транспортні засоби відчиненими або ж зберігають в автомобілі свої документи, не завдаючи зайвих клопотів злочинцям з переоформленням документів.

У святкові дні викрадень фіксується більше. Це зумовлено тим, що в такий час чимало власників автотранспортних засобів напідпитку, і вже не те щоб пильнували свій автомобіль – вони часом навіть забувають, де його припаркували. От і телефонують в службу ДАІ, заявляючи про викрадення їхнього автомобіля.

– Крадіжки автотранспортних засобів можна умовно поділити на дві групи, – приєднується до розмови інспектор ДПС Шевченківського відділення ДАІ Євген Дубчак.– Перша – це викрадення, здійснені професіоналами (такі злочини розкрити надзвичайно важко, особливо, коли автомобіль був не розмитненим). І друга – так звані хуліганські витівки. Авто в такому разі здебільшого знаходять десь на околицях міста.

Хочу додати – крадуть часом і на автостоянках. В охоронців там платня незначна, ще й до того ж вони можуть зловживати алкогольними напоями. А ось як потім притягнути їх до кримінальної відповідальності? Це залишається проблемою самих автовласників.


Зловили "на гарячому"

11 жовтня до чергової частини Шевченківського райвідділу надійшла заява про незаконне заволодіння автомобілем "Опель Омега". Під час затримання зловмисників відзначилися працівники ДАІ Сторожинецього РВ.

Працівники ДАІ, що першими почали переслідували вкрадене авто, не могли наздогнати іномарку – обороти не ті. На підйомі зловмисника було втрачено. В той самий час назустріч крадіям виїхала патрульна машина в складі Осовського та Даниляка. Напарники, доїхавши до Кам’яної, помітили сліди від шин, що сходили з дороги. "Опель" таки вдалося зупинити, але здаватися автокрадії просто так не збиралися. Сержант Данилюк, наздоганяючи зловмисника, навіть зламав руку. Інспектори не мали при собі зброї, в хід пішли кулаки. Крадіїв впіймали, та не було чим зв’язати руки. Довелося скористатися ремінцем від пістолета. Приставивши одного з крадіїв обличчям до багажника, інспектори почули докір крадія: "Хлопці, – це вже одинадцятий "Опель"…".

Як повідомили нам в карному розшуку МВС, вирахувати оперативним шляхом те, що працює одна група осіб, вдалося вже після третього викрадення. Залишалося тільки питанням часу, коли злодіїв зловлять "на гарячому".


Автокрадії полюбляють німецькі машиниСхеми за якими діють злодії

– Неодноразово стикався з випадками, коли в ДАІ надходила заява про викрадення автомобіля, а з часом з’ясовувалось, що то просто родичі ніяк не могли між собою порозумітися, – каже інспектор Дубчак. – То син візьме без дозволу авто, або ж дружина без попередження кудись поїде, у власника транспортного засобу одразу здають нерви – і він заявляє про крадіжку. Трапляється, що родичі одне в одного викрадають автомобілі.

Є кілька схем роботи автокрадіїв.

1. Крадіжка авто на замовлення

Легкий збут та високий заробіток злочинці отримують від замовлень на крадіжку певної марки транспортного засобу. В цій категорії злочину зазвичай фігурують викрадення дорогих іномарок. Злодії ретельно готуються до крадіжки, здійснюється так звана підготовча робота: з’ясовується особа власника, його звички, місця паркування, навіть вираховується час зупинок. Встановлюється зручне місце та час для викрадення. На саму операцію потрібно від п’яти до десяти хвилин, що ж до технічного оснащення, то його рівень допомагає вирахувати код найдорожчої сигналізації. До подібного злочину залучено, як правило, кілька осіб.

– Звісно, є такі машини, які числяться в розшуку, і причини їх викрадення ще не встановлено, – каже старший оперуповноважений з особливо важливих справ відділу карного розшуку УМВС, майор міліції Віктор Щочкін. – Але я особисто з таким іще не стикався. Не виключено, що такі замовлення проходять через базарних перегонщиків, які переганяють крадені авто із-за кордону.

2. Викрадений автомобіль – об’єкт для шантажу

Простий спосіб позбутися краденого авто – продати транспортний засіб його ж власнику. Це, з одного боку, звільняє злочинців від зайвих клопотів, таких, як перебивання номерів двигуна, підготовки фальшивих документів тощо. Автокрадії пропонують виплатити у встановлений термін певну суму, десь до 20 відсотків від вартості вашого автомобіля. В іншому разі, ваше авто розійдеться на запчастини.

– Останнім часом таких випадків поменшало, – продовжує Віктор Євгенович. – В такий спосіб викрадаються такі автомобілі, на яких можна добре заробити. Досі викривати такі злочинні угруповання не вдавалося. У нас є підозри на конкретних осіб, але справа в тому, що зазвичай потерпілі не хочуть йти на контакт з міліцією. Вони бояться, що авто їм не повернуть, ба навіть спалять, от і йдуть на поводі у крадіїв.

3. Із продажу авто на запчастини заробіток менший

Значний відсоток викрадених авто йде на запчастини. Ця схема теж добре відпрацьована. Щойно викрадений автомобіль розміщують в так званих відстійниках, через рік-два автомобіль розбирається на автозапчастини.

– Три тижні тому нам вдалося викрити злочинну групу з дев’яти осіб, які викрадали автомобілі для розбирання на запчастини. Молодики з Глибоцького району спершу мали за мету викрадати автомагнітоли із салонів автомобілів, потім почали обмірковувати викрадення "Жигулів" на запчастини, – розповідає Віктор Щочкін.– Дивним є те, що крадії особливо цього не приховували, розбирали крадені авто на своєму подвір’ї.


Правовий аспект

Незаконне заволодіння транспортним засобом карається позбавленням волі від 3-х до 5-ти років. Ті самі дії, вчинені за попередньою змовою групою осіб або повторно, караються позбавленням волі на термін від 5-ти до 10-ти років. Якщо викрадення авто вчинене у поєднанні із насильством, за такий злочин передбачається позбавлення волі на термін від 10-ти до 15-ти років з конфіскацією майна. За новими змінами до законодавства, до незаконного заволодіння авто прирівнюється факт виявлення незнайомої особи за кермом вашого авто.


Як уберегтися від викраденняавтомобіля

- Після придбання автомобіля обладнайте його протиугонною сигналізацією;

- в жодному разі не залишайте ключі в замку запалювання;

- не забувайте закривати замки у дверцятах, не залишайте в автомобілі речі на видному місці;

- брелок від сигналізації носіть в кишені окремо від ключів, на випадок, якщо ви виявите, що ключі від вашого авто десь зникли. Якщо ж ви виявили, що ваша сигналізація не фіксується з першого разу, велика ймовірність того, що в цей час сторонньою особою, що перебуває десь неподалік, знімається код вашої сигналізації;

- якщо ви приїхали до Чернівців з іншого міста, скористайтесь послугами автостоянок;

- якщо ви, їдучи автомагістраллю до Чернівців, помітили, що вас переслідують, будьте особливо уважними під час паркування автомобіля. Не залишайте його без нагляду;

- під час покупки автомобіля вимагайте у власника дві пари ключів. Бувають випадки, коли машини крадуть "рідними" ключами, про це свідчать незірвані замки.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.