У Чернівцях побільшало аварійних будинків. Минулого тижня під час здійснення робіт із заміни інженерних мереж на вулиці Нагірній дав тріщину будинок №13, розташований на розі вулиці Матросова.
– Наш будинок зведено десь за часів Румунії, – розповів Юрій, мешканець квартири №2. – І за ці 70-80 років нічого з ним не було. Проблеми розпочалися під час ремонту вулиці Матросова. Десь півтора місяця тому на вулиці почали копати. Вивезли дві машини землі – і два тижні ніхто нічого не робив. Потім знову вивезли кілька вантажівок – і знову тиждень нічого не робили. За цей час ями заповнилися дощівкою. Потім викопали котлован, глибина якого метрів на два була нижчою за фундамент будинку. Ось він і дав тріщину. Лише тоді почали оперативно працювати – засипали яму до 10-ї години вечора.
Для з’ясування причин пошкодження будинку створено комісію, яку очолив заступник голови Шевченківського райвиконкому Василь Манчуленко. Наразі комісія утримується від будь-яких висновків, здійснюючи обстеження будівлі. Однак деякі коментарі фахівці зробили.
– До старого будинку тут було зроблено самовільну добудову і узаконено 2000 року, – розповіла начальник інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Василина БЕРЕЖАНСЬКА. – Але роботи було розпочато без відповідної документації та фахового обстеження. Кілька років все було нормально, та зовнішній поштовх призвів до пошкодження. Спрацював так званий додатковий фактор. Кожне будівництво у зоні зсуву, до якої належить і вулиця Нагірна, має здійснюватися за відповідними вимогами. Насамперед, мали зробити висновок фахівці – геотехнічний інститут, міський трест зеленого господарства – що треба зробити для підсилення схилу. Але зроблено цього не було. Крім того, сам будинок не мав достатнього фундаменту – всього 60 сантиметрів.
Мешканцям будинку запропонували тимчасово відселитися до гуртожитку. Мешканці квартири №1 переселилися, Олена Мельничук та її брат Юрій із сім’ями з квартири №2, де проживають троє дорослих і троє дітей, переселятися категорично відмовилися. Їх не влаштовує зміна власного житла на гуртожиток, де "за дві години треба займати чергу в туалет чи на кухню". Поки що у будинку відключено воду і світло.
Не виключено, що потерпілі вимагатимуть відшкодування збитків через суд.
7-06-2005, 15:06
0
1 939