Після здійснення адміністративно-територіальної реформи загалом кількість працівників і державних службовців в органах місцевого самоврядування зросте вшестеро.
Про це заявив віце-прем’єр-міністр України Роман БЕЗСМЕРТНИЙ на прес-конференції у Луганську. Він наголосив на тому, що після реформи про будь-яке звільнення людей "говорити не доводиться". Навпаки, вважає Р.Безсмертний, у місцевих органах влади може виникнути кадрова проблема. Віце-прем’єр зазначив, що на сьогодні у виконкомах сільських рад працює троє людей – голова, секретар і прибиральниця. А після адмінреформи у виконкомі п’ятитисячної громади працюватиме не менше 12-15 службовців.
На запитання журналістів, скільки буде витрачено на адміністративно-територіальну реформу, Р.Безсмертний заявив, що на сьогодні Міністерство фінансів України працює над кошторисом. Водночас він відмовився називати хоча би приблизні цифри, необхідні для здійснення реформи.
Після реформи планується утворити чотири тисячі громад, 280 районів, 70 міст-районів та 33 регіони та міста-регіони. У територіальній одиниці громаді – проживатиме не менше 5 тисяч мешканців, у районі та місті-районі – не менше 75 тисяч осіб, у регіоні, місті-регіоні – не менше 750 тисяч жителів.
Щоправда, до виборів 2006 року ніхто не гарантує, що законопроект пройде у парламенті.
Так, заступник голови фракції Народної партії, народний депутат України Катерина ВАЩУК під час зустрічі з головою Волинської облради Василем Дмитруком заявила, що навряд чи у Верховній Раді законопроект про адміністративну реформу в нинішньому варіанті знайде підтримку, зокрема, і у фракції Народної партії, повідомляє Західна інформаційна корпорація.
Зі слів Катерини Ващук, адмінреформу недоцільно здійснювати до парламентських виборів, таким чином "політизуючи" її. "Народники" схильні до думки, що адмінреформу слід відкласти і повернутися до цього питання вже після виборів.
31-05-2005, 12:19
0
2 822