До участі в торгах атестаційна комісія допустила 39 суб’єктів господарської діяльності. Серед головних вимог до учасників торгів – наявність лісозаготівельної та лісопереробної техніки. Одного підприємця, у якого не виявилося дозволу на лісозаготівельні роботи, до торгів не допустили. Усі учасники торгів – місцеві підприємці.
Як повідомив начальник обласного управління лісового господарства Володимир Дарчук, на продаж було виставлено 39 986 кубометрів деревини на корені. На торгах було реалізовано понад 27 тисяч кубометрів. Початкова ціна виставлених лісосік з одного мільйона 357 тисяч гривень зросла до двох мільйонів 117 тисяч. Понад 380 тисяч гривень із виручених на торгах коштів буде відраховано до місцевих бюджетів. За словами заступника голови облдержадміністрації Віталія Усика, який очолює комісію з організації та проведення торгів, така практика реалізації лісосік дозволить ефективно використовувати лісові ресурси та вести лісове господарство, виділити додаткові кошти на лісовідновлення та соціально-економічний розвиток територій заготівлі лісу.
Ще до початку торгів колектив ЗАТ "Путильський лісокомбінат" оголосив про готовність розпочати страйк через відсутність сировини та неспроможність купувати її на торгах.
За день до торгів голова облдержадміністрації Микола Ткач зустрівся з представниками трудового колективу ЗАТ "Путильський лісокомбінат", готових розпочати страйк через нестачу сировини. Керівництво цього підприємства вважає, що лісокомбінат фінансово не спроможний забезпечувати себе сировиною, беручи участь у торгах, оскільки ціни для них зависокі. Голова ОДА пообіцяв наступного тижня приїхати у Путильський район, щоби вивчити ситуацію на місці.
За словами начальника обласного управління лісового господарства Володимира Дарчука, раніше Путильський лісокомбінат купував ліс по 13 гривень за кубометр, на торгах же середня вартість одного кубометра лісосіки становила 80 гривень.
Наступні торги, які планують проводити на Буковині щомісяця, заплановано на 16 червня.
21-05-2005, 21:36
0
1 866