Як зазначив директор центру Олег Панчук, який пережив війну підлітком, нині молодь часто має хибні уявлення про той період нашої історії. Тому й зорганізовано конкурс. А під час підбиття підсумків комісія звертала увагу передусім на те, наскільки широко підійшов автор до теми. Зрештою, кожен з учасників по-новому поглянув на ту епоху.
Саме такий підхід і сподобався учениці 11 класу гімназії №3
м. Чернівців Дарії Лещук:
– Конкурс дуже захопив мене. Тема моєї роботи – "Війна не зародила в мені ненависть (Спогади митця)". Це дозволило мені багато спілкуватися з чернівецьким композитором Йосипом Ельгісером, котрий пережив війну. Я була зворушена, коли у мого співрозмовника під час спогадів на очах бриніла сльоза.
Робота Дарії Лещук разом із доробком учениці 10 класу ЗНЗ №33 м. Чернівців Ксенії Мілецької "Дослідження з проблеми геноциду єврейського населення в Чернівецькій області" розділила четверте місце в конкурсі.
Третє місце – в учня 11 класу Берегометської школи Вижницького району Богдана Білака з роботою "Жителі с. Берегомет в ОУН-УПА".
Друге місце – в учня 10 класу Зеленівської школи Кельменецького району Івана Пуюла. Тема його твору – "Спогади про дні війни".
Абсолютною переможницею стала Олеся Іфтемійчук із Драчинців Кіцманського району з роботою "Хроніка Другої світової війни очима моїх односельчан".
Упродовж квітня-травня на адресу журі надійшло 60 робіт хлопців та дівчат із власним баченням історії Другої світової війни.
Жоден із 60 учасників конкурсу не залишився без диплома та подарунка у вигляді книги на історичну тематику від меценатів і доброчинців. А призерів нагороджено й компакт-дисками з інформацією на цікаву для них тему.
Є надія, що конкурс "Буковина у Другій світовій війні" буде традиційним.
14-05-2005, 18:32
0
2 376