Вшановано жертв Голокосту
У четвер на єврейському цвинтарі в Чернівцях єврейська громада Буковини віддавала данину пам’яті жертвам Голокосту. Квіти пам’яті та шани поклали біля стіни Скорботи і братської могили, де поховано понад 900 євреїв – жертв війни. Колишні в’язні гетто та концтаборів, їхні нащадки з болем згадували, що в роки німецько-румунської окупації було знищено 85% єврейського населення Буковини. 5 травня єврейська громада Буковини щорічно вшановує жертв цієї трагедії. Її представники вірять, що подібна катастрофа в долі єврейського народу буде останньою та закликають до мирного співіснування представників усіх національностей та конфесій, недопущення в українському суспільстві, на багатонаціональній землі Буковини проявів антисемітизму та ксенофобії.
Станція може зарости бур’янами
До редакції звернулися представники колективу залізничної станції "Чернівці" з проханням допомогти їм знайти спонсорів для придбання хімікатів для знищення бур’янів. Адже, за їх словами, ручне прополювання результатів не дає.
Першій Конституції майже 300 років
Днями в університеті відбувся науковий семінар, де обговорювалося значення для розвитку української нації Конституції Пилипа Орлика. Ця конституція, проголошена у квітні 1710 року і яка була чинна на частині Правобережної України до 1714 року, – перший конституційний акт, що народився в Україні і мав суттєвий вплив на демократичний розвиток державного устрою. Конституція Пилипа Орлика містила багато цікавих і прогресивних ідей і була на рівні кращих досягнень тогочасної юридичної і політичної думки. Реальної сили Конституція так і не набула, а тому залишилася в історії як оригінальна правова пам’ятка та один з перших конституційних актів в історії Європи.
7-05-2005, 22:55
0
690