Чергова акція студентів Буковинської державної фінансової академії відбулася вчора. Цього разу з плакатами та листівками містом ходили студенти та викладачі, які підтримують ректора академії Володимира Прядка. Приблизно 200 маніфестантів прийшли під стіни облдержадміністрації, щоби висловити свою підтримку ректорові. Учасники мітингу заявили, що шестеро голодуючих – це ще не вся академія, і акції проти Прядка мають політичний характер. Останньою краплею, яка спонукала студентів та викладачів до цього виступу, за їхніми словами, стала заява мешканців наметового містечка, яку озвучив телеканал УТ-1, про те, що вони можуть вдатися до самоспалення. Постоявши трохи під ОДА та погукавши "Ми разом, нас багато і нас не подолати" та "Наш ректор – Прядко", "прядкісти" рушили до наметів "антипрядкістів", в яких залишилися ті, хто не голодував. Викладачі нагадали мешканцям наметів, що у тих є академічні заборгованості. Сторони обмінялися листівками, посперечалися, спробували перекричати одне одного скандуваннями "Наш ректор – Прядко" та "Геть Прядка", але, з огляду на присутність міліції та стримування організаторів з обох сторін, обмежилися словесною перепалкою. "Антипрядкісти" пояснили, що заяв про самоспалення вони не робили, а казали тільки про можливість більш радикальних заходів, не уточнюючи, яких саме. Згодом ті, хто "за", пішли в корпус академії, ті, хто "проти", залишилися в наметовому містечку.
Стан голодуючих задовільний
Шість осіб, які оголосили голодування минулої середи на знак протесту проти дій ректора фінансової академії Володимира Прядка, зараз перебувають у лікарні. Їх доставили туди у четвер за направленням міської поліклініки №5.
– Стан голодуючих зараз задовільний, – повідомив начмед міської лікарні №3 Володимир КІРШЕНБЛАТ. – У нас перебуває шестеро людей – троє дівчат і троє хлопців, четверо з них студенти, а двоє – ні. Лікарям вони повідомили, що пили лише сік і мінеральну воду протягом 9 днів. Вони справді схудли, є астенія, загострилися хронічні хвороби, але серйозного виснаження організму немає. Зараз вони, звісно, вже не голодують.
Наразі лікарі вважають, що ці пацієнти пробудуть у лікарні щонайменше до 10 травня.
Родина Прядка готова до акцій протесту
Родина ректора Буковинської державної фінансової академії Володимира Прядка (дружина, дочка і двоє малолітніх онуків – 4-х років і 10 місяців) готова страйкувати перед приміщенням облдержадміністрації та оголосити голодування, якщо не буде припинено цькування їхньої
сім’ї . Про це йдеться у відкритій заяві до губернатора Миколи Ткача та прокурора області. "Сім’я ректора Чернівецької фінансово-економічної академії Прядка В.В. звертається до вас із заявою, бо не в силах уже терпіти того, що заварилося і коїться сьогодні навколо Прядка В.В. та нашої сім’ї, – йдеться у заяві. – Ми вважаємо, що відбувається замовлена політична розправа за спланованою схемою… Чому наша прокуратура сьогодні йде на повідку у "Пори" і знову розбурхують справу Прядка, яка щонайменше рік-півтора тому отримала спокій? Люди отримали свого часу покарання (йдеться про кримінальну справу - ред.). Сьогодні їх намагаються знову покарати. Але існує закон, що за одне і те ж саме порушення не можна два рази карати… Страйкарі розташувалися саме навпроти того корпусу, що колись стояв у місті як примара, а тепер він силами того ж таки Прядка і усього трудового колективу сяє своєю красою серед міста… Хто дав право безпідставно обзивати, виставляти образливі гасла, обписувати стіни і паркани? Чому ви, панове, так спокійно на ці безчинства реагуєте? Це що – не порушення прав людини у нашій державі?.. Ви бачите права одних, а до інших вам байдуже… Гадаємо, що за усі ці наклепи комусь таки доведеться відповісти. Хай навіть перед Всевишнім" .
Ректорат закликає страйкарів схаменутися
У четвер відбулося позачергове розширене засідання ректорату академії, де ухвалено наступні рішення: вимоги та звинувачення групи студентів є надуманими і безпідставними, підривають авторитет навчального закладу. Ректорат рекомендував групі студентів припинити акцію і повернутися до навчання, а також попередив їх, що у разі невідвідування занять вони можуть бути відраховані з навчального закладу. У разі, якщо акція з погрозами триватиме, ректорат залишає за собою право звернутися до органів правосуддя щодо відшкодування заподіяних колективу вузу моральних збитків, проводити акції протесту адекватно до ситуації. "Ми, звичайно, не дуже віримо в те, що ті шість студентів зразу ж схаменуться, але хочемо, щоби вони зрозуміли, що є знаряддям у руках "дорослих дядечок" в домаганні ректорського крісла.
7-05-2005, 22:54
0
1 814