
– Минулої осені ми набрали 135 осіб, а навесні потрібно знайти сотню здібних хлопців. Ніби небагато, але сьогодні це важко зробити, – розповів офіцер з добору по Чернівецькій області майор Володимир Поліщук. – Охочих служити у прикордонних військах вистачає, однак нас дуже тривожить рівень освіченості і стан здоров’я більшості призовників. Уявіть, що зустрічаються хлопці, котрі не знають імені Президента України і фактично не вміють читати. Не у всіх нормальна психіка. А ми не можемо дати такій людині автомата, видати справжні бойові патрони і випустити на чергування.
Майор Поліщук особисто їздить областю і відбирає призовників. Вивчає особові справи, спілкується із батьками, класними керівниками. Досліджує моральні і ділові якості претендентів на нашивки прикордонника. Адже важливо укомплектувати прикордонні війська врівноваженими й освіченими людьми віком від 17 до 21 року.
До 40% призовників-прикордонників з Буковини, яких набирають до армії, служать таки у Чернівцях. Трапляється, що у прикордонні частини потрапляють майже цілі родини: брати і сестри. В області є 25 прикороднних пропускних пунктів, але жодного солдата строкової служби там немає.
Здібні хлопці та дівчата можуть укласти контракт, котрий дозволить працювати у лавах прикордонних військ три роки. Якщо це новачки, без стажу і вислуги, вони отримують мінімальну зарплатню – 433 гривні. Потім контрактники можуть отримувати 600 гривень на місяць. Також тут практикуються надбавки за напруженість і безперервність служби.