Гешко озолотив Україну в Іспанії

---
2 180
0
Єдину золоту нагороду для України на чемпіонаті Європи з легкої атлетики у приміщенні виборов чернівецький бігун з кіцманськими коріннями Іван Гешко. У Мадриді вихованець Георгія Миронюка переміг на коронній дистанції 1500 м з новим рекордом чемпіонатів Європи – 3.36,70. Завдяки тріумфу студента ЧТЕІ КНТЕУ Україна піднялася у командному заліку з 16-го на 8-е місце.

Іван з кінця першої 200-метрівки захопив лідерство і вже нікого не підпустив до себе.

Що відчував у ті хвилини наставник Івана Георгій Миронюк, який спостерігав за перипетіями боротьби з трибуни?

– А чому хвилюватися – кенійців же не було! – віджартувався Георгій Георгійович. – Хоча в Європі тепер не гірше бігають, ніж африканці. Ті ж іспанці досить сильні. Іван за будь-яких умов мав би виграти. Цієї зими він лише 0,6 секунди не дотягнув до рекорду Європи, але спорт є спорт... Я боявся, щоби десь не підставили його. Три рази допінг-контроль проходив. Почали психологічно тиснути. Думали, що Іван не приїде на чемпіонат Європи, бо спершу ми не планували там стартувати, а передумали вже під час сезону. Іван вирішив бігти, бо хоче отримати старшого лейтенанта. Я старший матрос, а він хоче бути старшим лейтенантом (сміється – Г. М.). Перед фіналом спілкувалися, Іван каже: "Може, побити рекорд чемпіонатів Європи?" Я й відповів: "Як хочеш бігти на рекорд, тоді одразу стаєш і молотиш на повну силу". Так і сталося.

Сам Іван наголосив на тому, що присвячує перемогу жіночому святу. А точніше – "найгарнішим у світі буковинським жінкам".

– І ще трапилася цікава історія: український прапор мені дав хлопець з Кам’янця-Подільського, який у 1982 році вигравав чемпіонат України саме на дистанції 1500 м. Тепер він живе із сім’єю в Мадриді, разом з дружиною спеціально прийшли вболівати за мене.

– Зважаючи на зимові результати, влітку твій рекорд України може не встояти...

– Не хочу загадувати наперед. Гадаю, влітку можна буде штурмувати десь 3.28-3.29 або навіть рекорд Європи (3.28,95 – Г. М.). Але щоби показувати високі результати і вигравати у тих же кенійців, треба мати нормальну фінансову підтримку. Торік у мене була президентська стипендія і, відповідно, менше проблем з фінансами. Тепер її немає, що ускладнює підготовку. Спортсмену високого класу бажано не відволікатися на побутові проблеми.

– Не раз йшлося про те, що ти можеш змінити спортивну прописку...

– У мене дуже багато пропозицій. Наприклад, у Донецьку без питань знаходять спонсорів, які платять по 3000 гривень на місяць. Мене туди забирають, як кажуть, з руками і ногами, дають квартиру. Але я хочу залишитися на своїй рідній землі. Дуже прикро було, наприклад, коли на чемпіонаті України з кросу Віталій Рибак з Хотинщини виграв "золото" і "срібло", представляючи сусідню Хмельниччину.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

08:57
РФ втратила за добу майже 1400 солдатів і десятки артсистем, - Генштаб
08:42
Нічна атака РФ по Кривому Рогу: кількість постраждалих зросла
08:21
Сьогодні на Буковині попрощаються з трьома відважними воїнами
08:03
Новий заступник голови Чернівецької ОВА та відкриття меморіальної дошки: головні новини минулої доби
07:45
Усе про 5 квітня: яке свято, день ангела та що не можна робити
07:30
Планові знеструмлення: де на Буковині 5 квітня не буде світла
07:00
Погода на Буковині 5 квітня
02:00
Рясний урожай та ніяких шкідників: які рослини посадити біля огірків

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм