Приблизно половина мільярдерів успадкували свої гроші, а половина заробили їх самі. Їх сукупне багатство становить 2,2 трильйона доларів, що на 300 мільярдів доларів більше, ніж в минулорічному списку, повідомляє "Інтерфакс".
Вже одинадцятий рік поспіль список мільярдерів очолює американець Біл Гейтс, засновник компанії "Майкрософт". Його статки оцінюються у понад 46 мільярдів доларів. На третьому місці у списку – індійський металургійний магнат Лакшмі Мітталь, статки якого зростають найшвидше серед інших мільярдерів. За оцінками, у нього 25 мільярдів доларів.
У списку мільярдерів "Форбс" вміщує трьох українців: на 258-му місці власник футбольного клубу "Шахтар" і компанії "Систем кепітал менеджмент" Рінат Ахметов, статки якого оцінюються у 2,4 мільярда доларів. На 507-му місці зять екс-президента Леоніда Кучми Віктор Пінчук – з 1,4 мільярда, і на 620-му місці голова ради директорів Індустріального союзу Донбасу Сергій Тарута, в якого один мільярд доларів. Щоправда, він стверджує, що ця сума завищена.
З країн СНД у рейтингу ще представлені Росія і Казахстан. У рейтингу журналу 26 росіян. Найбагатшими з них названо Михайла Фрідмана і Володимира Лісіна, які розділяють 60-й рядок у загальному списку. Їхні статки "Форбс" оцінює у 7 мільярдів доларів. Третій серед мільярдерів з Росії – Олег Дерипаска, який перебуває на 84-му рядку з 5,5 мільярда доларів.
Завершують список російських мільярдерів Олена Батуріна (1,3 мільярда, 507-ме місце), Андрій Мельниченко і Сергій Попов (по 1,2 мільярда, 548-ме місце).
Колишній глава нафтової компанії ЮКОС Михайло Ходорковський позначений як людина, статки якої скоротилися за рік найбільше – з 15 мільярдів доларів до 2,2 мільярда.
Троє мільярдерів є й в Казахстані. Займаються вони переважно продажем сировини (нафти, кольорових металів).