Люди пояснюють це тим, що машини з товаром не перетинають кордон, бо старі митні правила вже не діють, а нових ще немає. Про настрої на Калинівському ринку ми поцікавилися у працівників ринку:
– Туреччина – основний наш постачальник товару, – розповідає пані Ольга, приватний підприємець.
– Причому потерпаємо не лише ми. Речові ринки інших міст, які беруть у нас товар гуртом, також завмерли. Власне це стосується й інших країн-постачальників: Китаю, Польщі. Нам просто перекрили кисень. Ми платимо податки, сплачуємо за оренду, за місце, а доходів ніде взяти. Доки нагорі розв’язують глобальні питання, нам немає за що жити. Збитки не підраховувала, бо страшно уявити, яка сума може набігти.
Чому не запровадять тимчасові правила перевезення, доки нові не сформовано? Ми усією громадою ринку виходили на майдан, щоби захистити наш вибір. А тепер, виходить, що новій владі, яку ми так захищали, до нас діла немає?
Підприємці розповідають, що зараз розпродують залишки. Але ж покупці хочуть нового, цікавого, свіжого товару. Тому людей на ринку значно поменшало, обсяги торгівлі зменшилися вдесятеро. Чимало продавців починають піднімати ціну на товар, що залишився. Мовляв, "чому я повинен втрачати, хоча би на тому, що залишилося, зароблю".
Роман, підприємець:
– Ми забезпечуємо самі себе, від держави немає гарантій: ні лікарняних, ні відпускних. Податковий тиск не слабшає, не зрозуміло, що відбувається з пенсійними виплатами. А тепер ще й товар не надходить. Ми розгублені.
Тарас, продавець:
– Підприємці вважають, що останніми роками мито на кордоні навмисно завищене, щоби перевізники платили у кишені високопосадовцям. Люди вимушені провозити товар контрабандою, бо сплатити такі високі тарифи неможливо. Звісно, митну політику справді треба міняти. Але ж не ціною збитків підприємців.
24-02-2005, 23:13
0
2 020