З 2006 року студентські сесії скасують взагалі, а вступні іспити абітурієнти складатимуть у формі тестування (досвід запозичать у національного університету "Києво-Могилянська академія"). Згодом до університетів й інститутів зараховуватимуть за результатами випускних екзаменів у школах. Такі кроки мають унеможливити корупцію в освіті або хоча б звести її до мінімуму. Про це повідомив міністр освіти і науки України Станіслав Ніколаєнко під час першої прес-конференції.
Що думають з цього приводу буковинські викладачі і студенти? Більшість викладачів вузів Чернівців від офіційних коментарів утрималися, мотивуючи це тим, що "слід дочекатися відповідної постанови, а тоді вже вести предметну розмову. Подивимося, що нам запропонують взамін. Якщо то буде на користь навчальному процесові, то ми лише "за".
Студенти виявилися більш відкритими, тому не побоялися прокоментувати слова Міністра освіти.
Крістіна Григораш, другокурсниця ЧНУ: "Скасування сесії – це один із пунктів переходу до Болонської системи навчання. Хоча я не вважаю відміну сесій доцільною. Усе не так просто": – слід змінювати усю систему, а це – нелегкий процес. Буде багато плутанини, і саме на цьому корупція не лише не зникне, а можуть з’являтися нові форми".
Валентина Дрощак, студентка історичного факультету ЧНУ: "Не можу погодитися із тим, щоби взагалі скасувати сесію. Без сесій неможливо! Я під час сесії найбільше вчуся. Саме тоді бачиш, що знаєш, а що – ні".
Міністр також повідомив, що реформи пов’язані з приєднанням України до Болонського процесу (таку угоду, найімовірніше, буде укладено наприкінці травня 2005 року).
Також міністр заявив, що сам ніколи хабарів не брав і активно боротиметься із цим явищем.
Не миритиметься міністр і з псевдоосвітою. Ті вищі навчальні заклади, якість послуг яких не відповідає встановленим стандартам, позбавлятимуть ліцензій. Адже чимало нещодавно створених інститутів, академій й університетів, переважно приватної
форми власності, не здатні підготувати висококваліфікованих фахівців.
За словами пана Ніколаєнка, вдалося досягнути домовленості з Біллом Гейтсом щодо суттєвих знижок на програмне забезпечення для українських навчальних закладів. Вузу комплект обійдеться у тридцять доларів (замість чотирьохсот), школі — всього у п’ять. Це дозволить створити електронні бібліотеки навіть у сільських дванадцятирічках.
Знання школярів, можливо, знову оцінюватимуть за п’ятибальною системою. Втім із таким рішенням Станіслав Ніколаєнко не поспішатиме. Спочатку детально вивчить громадську думку. За словами міністра, опитування вже засвідчило, що учні молодших класів нормально сприймають 12-бальну систему, а старшокласники та їхні батьки не розуміють філософії такого оцінювання. Є намір у пана Ніколаєнка повернути систему спортивної кваліфікації молоді. Певно, на згадку про колишній комплекс "Готовий до праці та оборони" запровадять "Козачий гарт".
19-02-2005, 19:15
0
2 347