"Телефону довіри" – рік
Людмила ОСАДЧУК
"Телефон довіри" святкує свій перший ювілей з часу створення. Минулого року міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді започаткував цей проект, щоби цілодобово, окрім вихідних і святкових днів, надавати чернівчанам анонімну безкоштовну психологічну допомогу, а також медичні, інформаційні та юридичні консультації.
За рік існування на "Телефон довіри" зателефонувало понад 4 тисячі людей. Переважно це підлітки та молодь до 35 років: найменшому абонентові – 5 років, найстаршому – 74. Звертаються до консультантів із найрізноманітнішими питаннями: якось о третій годині пролунав дзвінок від 5-річної дитини, у якої народжувала домашня тварина. Консультант був телефонним асистентом "пологів".
Але зазвичай на номер 57-15-15 телефонують жінки – їх 60 відсотків. Насамперед
турбують стосунки у сім’ї, з друзями, на роботі та в навчальних закладах. А найбільша кількість дзвінків припадає саме на вечірні та нічні години.
Сім’ям загиблих "афганців" збільшать допомогу
Міський голова Микола Федорук ініціюватиме перед депутатами міської ради питання про збільшення розміру щомісячної допомоги сім’ям загиблих в Афганістані із 100 до 150 гривень, що виплачується з міського бюджету. Про це йшлося на його зустрічі з активом міської організації учасників бойових дій в Афганістані. За результатами зустрічі міський голова запропонував запровадити в міській раді ветеранів війни посаду спеціаліста, який би опікувався проблемами "афганців", ввести їхнього представника до комісії міської ради з розподілу житла. Микола Федорук пообіцяв також впорядкувати територію та облаштувати сучасне освітлення пам’ятника полеглим воїнам-"афганцям" у Чернівцях. Сьогодні в Чернівцях проживає майже 900 ветеранів афганської війни та членів їхніх родин.
Вивозили текстиль та ліс
Обсяги експорту товарів з області у 2004 році становили 85,7 мільйона доларів, імпорту до області – 86,1 мільйона доларів і зросли, порівняно з 2003 роком, на 18,9 % та на 18%.
Підприємства області здійснювали операції у зовнішній торгівлі товарами з партнерами із 67 країн світу, основними з яких були Німеччина, Італія, Росія, Туреччина, Польща, Молдова, Румунія. Основу товарної структури експорту становили текстильний одяг (33,3% від загального обсягу експортованих товарів) і деревина та вироби з неї (22,3%), імпорту – текстильні матеріали (43,4%), недорогоцінні метали та вироби з них (12,6%), повідомляє Головне управління статистики у
Чернівецькій області.
15-02-2005, 17:29
0
843